Reklama:

Mluvil jste arogantně. Nechlapsky lžete, káral Jakub Železný strážníka. Teď se omluvil. Situaci okomentoval Andor Šándor

Jakub Železný
Jakub Železný
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 3. 2023

Moderátor Jakub Železný (49) se před pár měsíci dostal do konfliktu s muži zákona, když s nimi svérázně diskutoval o špatném parkování. Na stránkách městské policie bylo minulý týden uveřejněno video v anonymizované podobě, které celý incident zachycuje. Na internetu se v současnosti objevily informace, že má jít o známého moderátora. Pod tlakem okolností se následně v úterý Jakub Železný na Twitteru přiznal, že se jedná právě o něj, a za celou událost se omluvil. Pro ŽivotvČesku.cz se k situaci na dotaz vyjádřil politický komentátor Andor Šándor (65).

Reklama:

Městská policie na svém facebookovém profilu anonymizované video zveřejnila ve čtvrtek minulý týden, a to jako ukázku toho, jak také může vypadat práce strážníků a co následuje v případě, že občan není ochoten spolupracovat a řešit dopravní přestupek domluvou.

"Tentokrát nenabídneme žádné akční scény v podobě hmatů, chvatů, pout či namířené pistole. Půjde spíš o jakousi konverzační etudu, kterou i přes délku videa doporučujeme dokoukat až do konce. Snaha vyřešit banální dopravní přestupek upozorněním a výzvou k odjezdu se rozvinula ve čtyřicetiminutový proces, který vedle strážníků zaměstnal zcela zbytečně i policisty," je uvedeno v příspěvku na Facebooku, který si okamžitě získal velké publikum.

Reklama:

Záznam ze služební kamery strážníka dále ukazuje, že na něj neukázněný řidič křičí a dohaduje se s ním. Následně muže zákona obviní také ze lži a svůj nepochopitelný výstup korunuje tím, že požaduje příjezd státní policie. "Mluvil jste arogantně. Navíc ještě lžete. Nechlapsky lžete. Chlap nelže. Já jsem tady stál špatně a byl jsem ochoten to uznat, ale vy jste lhář," rozčiluje se muž se změněným hlasem a zakrytou tváří ve videu.

Celá banální situace, týkající se původně chybného parkování na přechodu pro chodce, kterou by šlo vyřešit během pár minut, se poté stala záležitostí, která podle strážníků měla trvat dlouhých 40 minut, během kterých se muž, v němž veřejnost později rozpoznala právě Jakuba Železného, se strážci veřejného pořádku dohadoval.

Bezprostředně po incidentu Jakuba Železného zastavil reportér deníku Blesk, který se jej na incident dotázal. Známý moderátor však trval na tom, že neví, o co se jedná, jak ukazuje video, které bylo pořízené bulvárním novinářem.

Pod tlakem okolností se známý moderátor v úterý omluvil na sociální síti Twitter a vysvětlil, že zrovna nebyl ve své kůži, protože se bezprostředně před incidentem dověděl o vážné nemoci blízké osoby.

Pro ŽivotvČesku.cz celou situaci okomentoval Andor Šándor, který je nejen vynikajícím politickým komentátorem, ale také generálem v záloze. "Všichni jsme jen lidi a může se stát, že když nemáme svůj den, tak prostě vypadneme z role. To vypadnutí z role by ale asi nemělo trvat 40 minut. Když jsme navíc známá osobnost, může nám publicita být spíš ke škodě a asi není dobré čekat, že s námi bude zacházeno jinak než s kýmkoli jiným," uvedl k incidentu moderátora České televize.

"Dokážu pochopit, že jsou situace, kdy je člověk ve stresu, ale když je to takto známý člověk, měl by se asi chovat o to více příkladně. Já osobně bych z toho incidentu ještě nevyvozoval tragédii, ale také si myslím, že si to Jakub Železný, s prominutím, lidově řečeno »vyžere«," sdělil Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: