Moderátor Železný upřesnil detaily rozchodu s matkou svého syna: Nikdy jsem nebyl ženatý a rozešel jsem se s ní já

Jakub Železný a Markéta Smílková
Jakub Železný a Markéta Smílková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2024

Charismatický moderátor, který od roku 2002 působí ve zpravodajství České televize, před časem došel s matkou svého syna do fáze, že nastal rozchod. O vztahu Jakuba Železného se popsaly stohy papíru, moderátor se k hořké minulosti ale nyní vyjádřil veřejně sám a upřesnil detaily. "Nikdy jsem nebyl ženatý a s matkou dítěte jsem se rozešel já," zdůraznil na platformě X. Že žádný rozchod není vyloženě procházkou růžovým sadem, pro ŽivotvČesku.cz nastínil odborník na partnerské a rodinné vztahy.

Rozpad vztahu Železného s matkou společného syna nastal po dlouhých třinácti společný letech. Velmi zajímavé je, že verze obou, kdo s kým se rozešel, se ale rozcházejí.

"Už nejsme s Jakubem spolu, rozešli jsme se před několika lety, jen se o tom nevědělo, odešla jsem od něj. K otci mého dítěte mám ale úctu," citoval před časem deník Blesk pohlednou dnes už expartnerku populárního »spíkra«. Proč na rozpad vztahu došlo, neuvedla. Že dvojice netvoří pár, uvedl dříve i portál Super.

O soukromí Jakuba Železného se obecně moc neví, nerad si do něj někoho pouští a ne každý o něm chce něco vědět. V médiích je s jeho jménem spojeno nejvíce snad jen narození jeho syna Šimona, který letos slaví čtrnácté narozeniny. Když před lety přišel na svět, dnes již expartnerka moderátora Markéta Smílková se vyznala ze svých emocí.

"Nejmenší, nejkrásnější, náš nejmilovanější a hlavně zdravý Šimonek Železný. Nedá se to ani slovy vypovědět, jak je to krásné, pořád v hlavě slyším tlukot jeho srdíčka na monitoru, když byl ještě v bříšku, a teď je skutečně s námi," radovala se v roce 2011 jeho velmi atraktivní maminka.

Obecně se mělo za to, že od Železného odešla právě ona, jenže to teď ostřílený a vždy skvěle připravený moderátor odmítl. A sám o tom informoval paradoxně na platformě X v souvislosti s oznámeným rozchodem náčelníka Generálního štábu AČR Karla Řehky, který uvedl, že s manželkou je v dlouholeté odluce, a s tím přiznal i nový vztah.

"Generále @karel_rehka, Vaše soukromí=soukromí. Čekejte ale, že se o sobě dočtete věcí…(Na mě občas někde vybafne, že mě “opustila manželka”. Nikdy jsem nebyl ženatý a s matkou dítěte jsem se rozešel já.) Držím Vám i Vašim blízkým palce. J.," napsal Železný.

Odborník na partnerské vztahy a psycholog Jeroným Klimeš pro ŽivotvČesku.cz v obecné rovině uvedl, že rozchod opravdu ve větší míře případů není nic příjemného. Obě strany do jisté míry trpí, nezáleží tak významně na tom, kdo byl navrhovatel rozchodu.

"Rozchod se podobá propadnutí do ledové vody. Je to, jako když se pod člověkem prolomí led, který ho drží v relativní pohodě. Asi tak tři měsíce trvá, než se dostane na tenký led, po něm se musí poměrně dlouho plazit a nedělat vylomeniny. Po třech měsících lidé říkají, že když je jim fajn, tak se poprvé usmějí. Po té době už dokážou začínat žít v pohodě za předpokladu, že všechno dělají správně, ale úplně všechno. Musí mít dostatek spánku, přiměřené jídlo, dostatek sociálních kontaktů a tolik práce, kolik zaplní čas," vylíčil odborník, který je známý tím, že před diplomatickými frázemi preferuje upřímná a přímá sdělení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.