Módní policie prověřila Dagmar Havlovou. Na Českého slavíka vytáhla dva triky, o kterých musí ženy vědět, říká návrhářka

Dagmar Havlová na akci Český slavík
Dagmar Havlová na akci Český slavík
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2021

Bývalá první dáma Dagmar Havlová (68) na módním poli málokdy šlápne vedle. Volba šatů i hra s doplňky a jemnými detaily se jí podařila také během vyhlašování ankety Český slavík. Zná své tělo a také ví, že je nutné ohlídat dvě věci, které mohou celkový dojem zkazit. Je důležité dát si pozor na účes a optiku, s jakou bude vnímaný krk. "Díky vyčesanému drdolu a i krásnému šperku do V nedošlo k optickému zkrácení krku a zmohutnění postavy," popsala pro ŽivotvČesku.cz dva základní triky módní návrhářka Anna Tejklová.

Kdo na večírek pozve Dagmar Havlovou, zajistí si dvě věci. Akce dostane prestižní nádech a punc elegance a zároveň má hostitel jistotu, že bývalá první dáma trefí outfit na jedničku, maximálně na dvojku. Dagmar Havlová se buď naučila v módě skvěle chodit, nebo si nechává radit od zkušených lidí. A to není málo. Celebrit, které rady od profesionálů nepřijmou a pak na důležité akci pohoří jako můra v kamnech, v Česku stále není málo.

Během vyhlašování ankety Český slavík bývalá první dáma zkušeně rozpoznala, že není na maškarním bále ani na státní návštěvě, působila uvolněně i sebejistě. Redakce ŽivotvČesku.cz o detailní hodnocení požádala módní návrhářku Annu Tejklovou, která stojí za oblíbenou oděvní značkou Anna Anna.

Grandiózní dojem dělají detaily

"Vždy jsem ráda, když vidím šaty, které mohu komentovat s radostí. Paní Dagmar Havlová je myslím jedna z mála českých známých žen, která je vždy skvěle oblečená, má jiskru a styl. Konkrétně tento model se mi líbí celý bez výhrad," uvedla módní návrhářka, která ocenila, že Dagmar Havlová dokázala v Hudebním divadle Karlín vybalancovat barvy modrého sametu s doplňky tak, aby celkový dojem byl odlehčený a objem se nezvětšoval v partiích, kde to pro ženy bývá zrádné a někdy až trapně bolestivé.

"Modrý samet je královská kombinace barvy a materiálu. Přestože samet jako lesklá látka s vyšší gramáží má tendenci spíše přidávat na objemu, tady se tak neděje, paní Havlová působí v modelu štíhle a ladně. Šaty mají úžasně zajímavě řešené rukávy, které jsou řasené na ramenou a jakoby do špičky. Dole naopak široce střižený rukáv zvýrazní útlé zápěstí, které tímto kontrastem ještě více vynikne," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Anna Tejklová, která znovu zopakovala, jak zásadní je správná volba účesu a toho, jaký šperk ženy zvolí. Nevhodný účes a »naducaný« krk totiž mohou výsledný dojem v mnoha případech doslova pohřbít.

"K šatům, které nemají výstřih, jsou sametové a ještě mají řasenými rukávy zvýrazněná ramena, je mimořádně důležitý vhodně zvolený účes. Tady vidíme, jak by to mělo ideálně vypadat. Díky vyčesanému drdolu a i krásnému šperku do V nedošlo k optickému zkrácení krku a zmohutnění postavy. Ale kdyby měla paní Dagmar rozpuštěné vlasy, efekt by byl úplně jiný. Dalším krásným detailem je psaníčko potažené stejnou látkou, z jaké jsou ušity šaty. Oceňuji dále neokoukanou a vkusnou kombinaci královsky modré na šatech s vínovou barvou vykukujících lodiček do špičky. Když se podívám na fotky z pátečního večera a pokud vidím správně, tak mám dojem, že stejný odstín vínové se objevuje i na špercích," doplnila pro ŽivotvČesku.cz žena, která je také malířkou a moc dobře ví, že barvy a líčení není radno podceňovat.

Podle Anny Tejklové si ale bývalá první dáma parádně a s velkým přehledem vyhrála i při líčení. Expertka vysvětlila, jak při veřejné prezentaci slavných osob záleží i na takové maličkosti, jako je odstín rtěnky.

"Pochválím i líčení, tady je hezky vidět, jak chladný růžový odstín rtěnky dobře ladí k chladnějšímu odstínu pleti, ladí i k studené modré barvě oděvu, a celý obličej rozzáří a tvář působí mladistvě. Kdyby byla použita třeba cihlově červená, tedy teplá barva rtěnky, mnohé by asi překvapilo, jak velký by to byl rozdíl. Dagmar Havlová vypadá opravdu do detailu skvěle, rozhodně je inspirací," shrnula celkový dojem módní návrhářka, kterou styl Dagmar Havlové skutečně potěšil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.