Módní policie s Ivanou Zemanovou. Barvy, které nosíme, ovlivňují naši psychiku, říká návrhářka, která obléká slavné

Ivana Zemanová
Ivana Zemanová
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2021

První dáma České republiky Ivana Zemanová (56) by měla na všech společenských akcí, kam zavítá, v první řadě dokonale reprezentovat. Jak se jí to daří, pro ŽivotvČesku.cz svým zkušeným okem zhodnotila módní návrhářka Anna Tejklová. "Kromě módy miluji obrazy a jsem malířkou, takže hodně se vždy zaměřuji na barvy," vysvětlila odbornice na módní trendy, proč se soustředila i na volbu barevných kombinací.

Na extravaganci si nikdy nepotrpěla, většinou jistila svého muže, nikdy se nedrala do popředí a některé její modely vypadají, že je zdědila ještě po mamince. Radost z Ivany Zemanové musí mít daňoví poplatníci, protože kvůli módě státní kasu rozhodně nezatěžuje.

Z většiny fotek působí Ivana Zemanová neslaným nemastným dojmem. Je to ale správný odhad? Není možné, že zkušená odbornice na módu na jejích outfitech uvidí záblesky geniality? Redakce ŽivotvČesku.cz se zeptala módní návrhářky Anny Tejklové, která stojí za oblíbenou oděvní značkou Anna Anna, jak se jí styl první dámy zamlouvá.

Na výstavě s Janou Maláčovou

První snímek, na hlavní fotce zcela vlevo, je ze zahájení výstavy malíře Ondřeje Kmoška. Ivana Zemanová se objevila na ministerstvu práce a sociálních věcí po boku ministryně v demisi Jany Maláčové (40), kterou dokázala zastínit.

"Já tady na té fotce nemám paní Zemanové moc co vytknout, krajkové šaty jsou decentní a chválím, že jsou pod kolena. Umírněnost je vzhledem k jejímu statusu v pořádku. Neodpustím si ale rýpnutí do vedle stojící paní Maláčové, která evidentně buduje socialismus i svým vzezřením. Kombinace tmavě modré a černé ve mě vzbuzuje stejně temné pocity, jako již zmíněný socialismus. Pokud si dámy chcete přidat 20 let, vezměte si příklad z paní Maláčové a noste neforemné šaty a na nejširší část boků přitáhněte pozornost zde končícím lemem saka. Kombinujte vzájemně se zabíjející barvy. Pokud chcete být šedým hřebem, do rakve, večera, doplňte černomodrou kombinaci šedými punčochami. Chybí mi zde už jen síťovka na zboží, které nebylo," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Anna Tejklová.

Setkání s německým prezidentem

Druhý snímek, na hlavní fotce uprostřed, je z vrcholné akce, jedná se o setkání českého prezidentského páru s německým prezidentem Frank-Walterem Steinmeierem a jeho chotí.

"Tento model paní Zemanové je dle mého názoru z kategorie »nenadchne - neurazí«. Šaty vypadají, že jsou z dobrého materiálu a zaujal mě prostřih na rukávech. U výstřihu zopakuji klasické módní moudro, tedy že výstřih do V prodlužuje krk, lodičkový výstřih naopak kratší krk ještě více zkrátí. Opět zde vidíme, že kombinace dvou temných barev, tedy modré a černé, není dobrá. Kdyby paní Zemanová zvolila k modrým šatů místo černého psaníčka a lodiček oboje třeba v bílé, nebo i klasické červené, hodně by to model rozzářilo. Ráda bych dodala, že barvy, které oblékáme, působí významně na psychiku naší i okolí, je dobré znát jejich energii a pracovat s nimi ve svůj prospěch," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz expertka na módu.

Otevírání zahrad na Hradě

Na fotce, která na hlavním snímku je zcela vpravo, se Ivana Zemanová rozzářila. Otevírala produkční zahrady Pražského hradu a bylo vidět, že akci si užila.

"Tady se mi paní Zemanová opravdu líbí, možná je to i tím, že vypadá veseleji než na jiných fotkách. Každopádně jí určitě svědčí světlé barvy, šál je elegantní a šaty mají hezký vzor. Jen jak jsem již dříve říkala v případě paní Aleny Schillerové, některým typům postavy svědčí více délka šatů a sukní pod kolena, ale to je detail. Líbí se mi i velké brýle, má to styl a vidíme jak zde dobře zvolenými barvami a sladěním paní Zemanová omládla," pochválila pro ŽivotvČesku.cz Anna Tejklová manželku Miloše Zemana (77).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.