Módní policie si posvítila na Moniku Babišovou. Pruh od plavek znásobuje chaos, kritizuje módní návrhářka

Monika Babišová mění barvy jako chameleon
Monika Babišová mění barvy jako chameleon
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2021

Santova pomocnice, nafukovací panna či ruská carevna. To je krátký výčet nelichotivých přezdívek, které si za svůj módní styl v minulosti vysloužila manželka předsedy vlády Monika Babišová (47). Někdy hodnocení lidu sedí, jindy je zbytečně přísné. Manželka Andreje Babiše (67) občas při výběru outfitu přestřelí, většinou se ale dokáže při volbě šatů a doplňků uhlídat. Styl Moniky Babišové pro ŽivotvČesku.cz zhodnotila módní návrhářka Anna Tejklová.

Na jaře 2019 po boku svého chotě zavítala do Bílého domu, kde se manželé Babišovi setkali s tehdejším prezidentem Spojených států amerických Donaldem Trumpem (75) a jeho chotí Melanií (51). Na obsah rozhovoru si pamatují dnes jen zkušení politologové a premiér, který je momentálně v demisi. Že to ale Monice Babišové v Americe slušelo a dokázala se elegancí vyrovnat půvabné hostitelce, si pamatují všichni a přiznávají to po letech i ti, kteří manželům Babišovým nefandí.

Monika Babišová, která poznala svého manžela v roce 1992 jako sekretářka podniku Lovochemie, kde Babiš působil jako jeden z ředitelů, se na módním poli z části orientovala sama, z části si nechala radit od svých přátel, mezi které se řadí například stylista Filip Vaněk. Redakce ŽivotvČesku.cz o detailní zhodnocení outfitů Moniky Babišové požádala módní návrhářku Annu Tejklovou, která stojí za oblíbenou oděvní značkou Anna Anna.

Hra s odhaleným ramenem

Odhalená kolena, šaty odkrývající rameno, výrazné boty a dráždivé líčení, které paní premiérovou posunuly lehce k punkovému stylu. Tak se Monika Babišová prezentovala v roce 2019 na Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

"Pokud by tyto šaty na sobě měla vysoká, štíhlá modelka v kombinaci například páskových stříbrných bot na podpatku, s otevřenou špičkou, a hladkého stříbrného psaníčka, byl by to hezký model. Pokud si extrémně asymetrické saténové šaty, navíc s volány a řasením na sebe vezme běžná žena s normální postavou a ještě si opticky uřízne nohy kotníkovými botami, dobře to nevypadá. Boty se k šatům nehodí přímo drasticky, tuším, že to měl být pokus o přehlídkový »streetstyle«, ale i ten se musí umět," kritickým hlasem pro ŽivotvČesku.cz zhodnotila snahu o originalitu módní návrhářka, která byla hodně v rozpacích také z kabelky a make-upu.

"Omylem je masivní lesklá kabelka, Dior neDior, nehodí se k modelu velikostí, materiálem ani stylem. Kabelka je sama o sobě velká, lesklá, výrazná a strukturovaná, takže se šaty, na kterých se toho tolik děje, se nápadně tluče. Jednobarevné malé hladké psaníčko, ideálně ve zmíněné stříbrné, protože stejně jako modrá jde o studený odstín barvy, by bylo ideální. Pokračujeme na make up a účes. Výrazně bílý obličej paní Moniky mě zaujal hned, je asi o patnáct odstínů světlejší než velmi opálené nohy a asi o sedm odstínů světlejší než dekolt, kde i vidíme opálené plavky. Takto nápadná barevná nesourodost kůže násobí pocit chaosu a opticky rozděluje a zkracuje," vysvětlila odbornice na módu pro ŽivotvČesku.cz.

I když na některé muže neopálený proužek od plavek může působit jako erotické dráždidlo, k manželce vrcholného politika taková provokace nepatří. Paní premiérová není žádná »holka z diskotéky« a neměla by ji připomínat ani ve volném čase.

"Pokud se mám podívat na účes, tak k tomuto modelu bych jednoznačně viděla hladký výčes a vyžehlené vlasy do rovného vysokého culíku. Protože kulatý obličej drdolové kulaté vlnky ještě více rozšíří a navíc na modelu už je »vlnek« opravdu hodně, takže to k sobě nejde," zakončila Anna Tejklová hodnocení prvního outfitu, který na úvodní kompilační fotce je zcela vlevo.

Barevná apokalypsa

Snímek, který na hlavní fotce najde čtenář uprostřed, pochází také z roku 2019. Monika Babišová se takto vyladěná objevila na tiskové konferenci k opravdu vážnému tématu - šlo o prezentaci nadace spojené s výzkumem rakoviny děložního hrdla.

"Tento oděv si paní Monika oblékla na tiskovku k důležitému tématu, výzkumu Rakoviny děložního hrdla. Nevím, zda bylo záměrem paní Moniky nějak barevně asociovat tuto strašnou a nebezpečnou nemoc. Ale z mého hlediska je model barevná, střihová a stylová apokalypsa. Paní Monika má hezkou postavu přesýpacích hodin a tenhle model udělal vše pro to, aby jí tu hezkou postavu zkazil. Jako výtvarnici mě nejdříve zasáhly ty barvy. Zářivá meruňková v kombinaci s temně vínovou je pro mě pocitově převedeno na jídlo asi jako čokoláda s kečupem. Střih halenky se postaral o maximální »zkrabicovatění« a zmohutnění horní části těla, zkrácení krku a zmohutnění i tváře. Skryl štíhlejší pas. Ten mohly zachránit kalhoty lichotivého střihu, ale ani ty nepodpořily pas a navíc zdůraznily boky v nejširším místě a širokým střihem nenavodily ani dojem štíhlých nohou," vyřkla pro ŽivotvČesku.cz poměrně ostré hodnocení Anna Tejklová, která jako umělkyně nezastírá, že ve svém životě klade důraz na barvy a jejich správné ladění.

Když se vloudí satén s krajkou

Monika Babišová v minulosti ráda nosila hodně ležérní kousky a někdy se posouvala až do teenagerovský let. Módní přehlídka značky Bvlgari byla příležitostí vynést odvážnou kabelku a výrazný náhrdelník. Módní návrhářka Anna Tejklová ale ví, že méně je někdy více. Snímek na hlavní fotce čtenář najde zcela vpravo.

"Tady velmi ráda pochválím krásné boty, které paní Monice moc sluší, dokonale sladěná je kabelka se zábavným barevným náhrdelníkem, který jí hezky prodlužuje krk a rozjasňuje tvář. Oceňuji odvahu do neonově žluté, velmi dobře zkombinováno s černou. Ale... Bohužel se tam vloudil zase satén a krajka, což samo o sobě je skvělé, ale ne v kombinaci s takto výrazným náhrdelníkem. Volánová sukně i vesta jsou dalšími příliš výraznými prvky. Představme si, jak úžasně by paní Monika vypadala kdyby měla jednoduché kratší černé pouzdrové šaty s výstřihem do V. Dojem by byl velmi elegantní, ženský a »uklizený«. Zdá se to možná jako věda, ale není to, myslím, zas tak složité," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz talentovaná módní návrhářka, která má obrovský cit pro detail.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.