Módní policie: Stylista slavných zhodnotil outfit a vizáž Petra Fialy a Volodymyra Zelenského při jejich tajné schůzce. Jeden z mužů je na tom lépe

Petr Fiala a Volodymyr Zelenskyj.
Petr Fiala a Volodymyr Zelenskyj.
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 3. 2022

Premiér Petr Fiala (57) v úterý večer ukázal, že patří k lidem, pro něž demokracie není jen slovem, ale i činem. V Kyjevě se setkal na utajované schůzce s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenským (44). Cílem návštěvy bylo podle českého premiéra vyjádřit evropskou podporu zemi, která se brání ruské agresi. Ze snímků, které na schůzce vznikly, je zřejmé, že český premiér nezapomněl na společenské normy a místo vojenských barev se oblékl jako pravý diplomat. Oproti tomu ukrajinský prezident zůstal věrný svému zelenému setu. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila stylistu hvězd, jak osobně vnímá outfity obou mužů při takto důležité schůzce, která je projevem úcty a respektu v těch nejtěžších podmínkách.

Prezident Volodymyr Zelenskyj se v úterý večer setkal v Kyjevě s premiéry Česka, Polska a Slovinska. Na svém instagramovém profilu později zveřejnil sestříhané video, které ukazuje části z jednání. "Vaše návštěva Kyjeva v této těžké době je pro Ukrajinu silným znamením podpory. Velmi si toho vážíme," uvedl v popisu ukrajinský prezident.

Českou veřejnost zaujala nejen samotná schůzka, ale i červený svetr Petra Fialy, který překrývalo modré sako. Oproti tomu ukrajinský prezident zvolil typické barvy posledních týdnů, kde jednoznačně dominuje zelená.

Redakce ŽivotvČesku.cz se na základě vlny zájmu o oba muže rozhodla oslovit profesionála, který zhodnotil, jak si s vizáží i outfitem oba reprezentanti svých zemí stáli.

Volodymyr Zelenskyj - prezident Ukrajiny:

"Pan Zelenskyj byl jednoznačně během své kariéry, myšleno té herecké či moderátorské, zvyklý udržovat se v nějaké formě, byl zvyklý si udržovat styl, což je vidět na jeho strništi, které střídá s oholenou tváří. A to mu zůstalo, i když se stal prezidentem. I v současné, velmi tragické a bolestivé situaci, se snaží udržovat se kvůli kamerám v rámci možností reprezentativní, což asi ocenila řada žen. Pokud jde o outfit, tak je zřejmé, že převažují vojenské barvy, tedy klasická zelená barva, kde nejde v rámci nešťastné situace moc co komentovat. Pravdou bohužel je, že i pro letošní rok se zelená barva řadí k trendovním," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz stylista hvězd Kája Pavlíček.

Petr Fiala - premiér České republiky:

"Červená barva pro letošní rok nepatří na vrchol těch, které se řadí k trendům, ale u českých vládních lídrů se těší velké oblibě. I z toho důvodu možná pan premiér zvolil tuto barvu. Mně osobně by se líbilo něco světlého, zkrátka jiná barva. Modré sako je u něj v pořádku, typ brýlí také, ale červenou bych vyřadil," dodal pro ŽivotvČesku.cz respektovaný stylista hvězd.

Volodymyr Zelenskyj označil návštěvu za silný projev podpory pro zemi bojující s ruským agresorem. Petr Fiala pak prohlásil, že Ukrajina není ve svém zápase sama.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.