Monika Babišová kritizuje vládní restrikce: Když budou v obchodech fronty, já nebudu vařit

Monika Babišová
Monika Babišová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2020

Vládní nařízení a restrikce, které mají pomoci v boji s koronavirem, kritizuje nejeden občan České republiky. Trochu překvapivě si přisadila také manželka premiéra Andreje Babiše (66). Monika Babišová (46) dokonce tvrdí, že manželovi musela za některá pravidla doma trochu vyčinit. Jak to chodí v domácnosti premiéra během koronavirové krize? Monika Babišová prozradila mnohé.

Manželka premiéra není jen dámou, která reprezentuje Česko po boku svého manžela. Také to není žena, která by pozornost uměla poutat jen módními doplňky a fotkami na sociálních sítích. Monika Babišová je hlavně matkou dvou dětí a hospodyní, která se umí otáčet v kuchyni. Pro organizátory potravinové sbírky nyní uvedla, čím ji manžel v poslední době naštval.

"Poslední nařízení, za které jsem mu pořádně vyčinila a manžel mě teda poslal někam (směje se), že se nehodlá hádat ještě se mnou, je omezení při nákupech. Ta vyměřená plocha na jednoho nakupujícího. Myslím si, že když už, tak to mělo přijít dřív a ne teď. Já nemám čas stát ve frontě, takže asi nebudeme jíst, protože já nebudu mít z čeho vařit," uvedla Monika Babišová s tradiční bezprostředností.

Kvůli tomu, že jsou zavřené restaurace, tráví manželka premiéra plno hodin v kuchyni. "U nás se teď hodně vaří, já vařím. Je to samozřejmě o tom, že se sejde rodina, jak se nikde nemůže chodit, jsou zavřené restaurace, nemůžeme se navštěvovat, tak jsme teď o víkendech všichni spolu doma. Takže jsem se rozhodla, že budu vařit. Já trávím spoustu času doma, takže mám čas na vaření. My samozřejmě i nadále podporujeme restaurace a v týdnu si jídlo objednáváme, ale o víkendech pravidelně vařím," přiznala Babišová, která se nebojí pustit i do pečení tradiční husy.

"Poprvé v životě jsem pekla husu na sv. Martina. Povedla se. Já jsme ji pekla celou noc, mohla jsem to udělat i rychle, protože mám dobrou troubu, která by to zvládla, ale dala jsme přednost klasickému pečení. Dělala jsem k tomu domácí zelí a knedlíčky jediné jsem si vzala od nás ze Sokolovny. Ale dělala jsem omáčku z výpeku a myslím, že se to fakt povedlo. Rodina byla velmi spokojena, dokonce mě pochválili, že ze mě bude nakonec ještě velmi dobrá kuchařka," pochlubila se premiérova manželka.

Naštěstí to vypadá, že na práci v kuchyni nebude Monika Babišová sama. V kuchyni se vyznají i její děti. Dcera Vivien ráda peče a syn Frederik by také sám hlady neumřel. "Dcera peče, klidně upeče bábovku, ale hodně si hledá recepty, aby to bylo zdravé. A syn si taky umí uvařit - vajíčka, těstoviny, takový ten základ," říká s hrdostí v hlase Babišová.

Ač se to nemusí na první pohled zdát, tak nouzový stav zásadně doléhá také na premiérovu rodinu. Nejdůležitější je zahnat nudu a nečekat se založenýma rukama, až krize skončí. Monika Babišová zná recept, jak s krizí bojovat. "Je to i u nás velmi psychicky náročné a to jak pro mě, tak pro moje děti. Manžel doma tolik času netráví… Vážně jsme s tím měli problémy, jako všude v ostatních rodinách. Syn hodně trpí tím, že je sociálně izolovaný. Syn se dokonce chtěl zapojit a nějak pomoci, takže šel na městský úřad v Průhonicích a nabídl se, že by rozvážel jídlo a nakupoval pro seniory, prostě pokud bude něco potřeba, tak aby ho kontaktovali a dali nám adresy, kde je co potřeba. Já nechala doma paní uklízečku. Já ji i nadále platím, ale aby něco někde nechytla, třeba v MHD, tak uklízím sama celý dům. A řeknu vám, je to docela náročné, i fyzicky," dodala Babišová, která ví, že práce šlechtí a zahání stereotyp.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.