Monika Babišová prozradila, jak oslaví s manželem Andrejem jeho narozeniny. Jako dárek požaduje expremiér svetr, zdůraznila

Monika Babišová a Andrej Babiš
Monika Babišová a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2022

Mnozí by čekali, že půjde o mimořádnou oslavu, kam přijdou stovky gratulantů, ale opak je pravdou. Páteční narozeniny bývalého premiéra Andreje Babiše (67) budou skromné a s rodinou. Řekla to pro ŽivotvČesku.cz manželka poslance a bývalého premiéra Monika Babišová (48). Na dotaz redakce prozradila, co politik požaduje za dárek. "Chce svetr," byla její jednoznačná odpověď, která ironicky narážela na nedávné vyjádření předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (37), která národu v televizní debatě sdělila, že si lidé mohou pomoci ohledně situace s nedostatkem energií například tím, že si na svetr vezmou další svetr. 

Pokud jde o narozeninovou oslavu Andreje Babiše, tak nepůjde o nic velkolepého. To znamená, že Průhonice, obec na jižním kraji Prahy, kde majitel Agrofertu a předseda hnutí ANO bydlí, se nedočkají toho, že by se v místní francouzské restauraci, kterou expremiér vlastní, podávalo šampaňské zdarma, zapomenout místní mohou i na soukromý ohňostroj.

"Nechce slavit, takže budeme mít jen společný oběd a dárek určitě dostane - chce svetr," napsala v SMS zprávě Monika Babišová na dotaz redakce, zda se pro bývalého premiéra chystá nějaká speciální oslava.

Požadavek expremiéra se dá vyložit jako ironický, a to směrem k nedávnému vyjádření předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové, jak si lidé mohou pomoci ohledně situace s nedostatkem energií. 

Výrazná politička se totiž v televizní diskuzi rozpovídala o tom, jak před lety trávila svá studentská léta v zahraničí. Kdo by si myslel, že šéfce TOP 09 byla někdy v zimě zima, spletl by se. Svůj pobyt v ostrovním státu u severozápadního pobřeží kontinentální Evropy si totiž užívala bez zapnutí klimatizace a vytápění, a dokonce přitom dokázala své tělo v nepříznivých zimních podmínkách perfektně zahřát.

"Když jsem byla jako studentka ve Velké Británii, tak si pamatuji, že teploty ve veřejných prostorách byly v zimě mnohem nižší. Bylo to standardní a lidé si nestěžovali... U nás je to určitě pro některé diskomfort. Já se snažím to vnímat tak, že je to možnost, jak jako jednotlivec můžu pomoci celku, tedy zbytečně neklimatizovat, zbytečně nevytápět a holt si vzít další svetr," uvedla Markéta Adamová Pekarová v televizním pořadu Partie Terezie Tománkové.

Politička možná ani v hloubi duše netušila, že svým vyjádřením inspirovala takové politické matadory, jakým je šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Ke svým pátečním 58. narozeninám tak od své půvabné manželky dostane hřejivý svetr - patrně i s nějakým trendy motivem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.