Monika Bagárová oznámila rozchod s Makhmudem Muradovem. Zůstala s dcerou sama. Promluvil psycholog

Zpěvačka Monika Bagárová s partnerem Makhmudem Muradovem
Zpěvačka Monika Bagárová s partnerem Makhmudem Muradovem
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2021

V květnu loňského roku se stala pyšnou maminkou dcery Ruminky a toužila po rodinném životě. Bohužel to, o čem se už několik měsíců spekulovalo, den po Štědrém dnu Monika Bagárová potvrdila. Došlo na rozchod se zápasníkem MMA a otcem společné dcery Makhmudem Muradovem (31). "Někdy Vám v životě nevyjdou věci tak, jak by jste si přáli i přesto, že jste bojovali do poslední chvíle," připustila zpěvačka v úvodu svého sdělení o konci vztahu. Pro ŽivotvČesku.cz situaci okomentoval psycholog Jeroným Klimeš (54), který patří ke špičce v psychologii rodiny.

Kvůli kariéře profesionálního zápasníka MMA je Muradov často mimo domov a na cestách, a tak se už před několika měsíci začalo mluvit o tom, zda spolu dvojice stále je. I když se oba vyjadřovali, že časté odloučení je těžké, nic zásadního se neděje. Teď šla Monika Bagárová s pravdou ven.

"Myslím, že je fér Vám říct, že už nejsme rodina. Hlavně proto, že jste byli u našeho začátku, taky u narození naší Ruminky a vím, že spousta z Vás nám drželo palce. S Machem jsme se rozešli z mnoha důvodů. Oba se ale budeme snažit, aby Rumince v životě nechyběl úsměv a radost ze života," uvedla ve svém vyjádření na Instagramu zpěvačka a nechtěla rozvádět přesné důvody konce vztahu s otcem své dcery.

"Chtěla bych moc poprosit média o respektování našeho soukromí. Je to věc, která bolí a není jednoduché o ní mluvit. Nikdy pro mě nebylo nic víc než láska a rodina. Přiznávám otevřeně, že potřebuji čas na to, se dát dohromady a proto jsem se rozhodla, že se teď na chvíli vypařím z internetového světa a budu se plně věnovat sobě a své Rumince, která je smysl mého života. Věřím, že na nás budete myslet a že mi to odpustíte," dodala ve velmi emotivním vyjádření Monika Bagárová den po Štědrém dnu.

Jak sama zpěvačka uvedla, musí bolestivou událost vstřebat. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila psychologa Jeronýma Klimeše, který doporučuje dát všemu čas, protože v tuto chvíli je to nejlepší přítel.

"Vždy se doporučuje to samé, co při úmrtí partnera. Tedy roční »vdovská« doba, než člověk »vychladne«, protože vztahy začínající dříve než do roka, to jsou »převozníci«. Někdy z nich může vzniknout trvalý vztah, ale většinou ne. Lze je považovat za vztahy na nějaké přežití a stejně tak se to dá dokázat statisticky, po dlouhých vztazích přichází tyto krátkodobé. Kdo vydrží být po rozchodu alespoň rok sám, tak to považuji za rozumnější. I když jsou tací, kteří to nezvládnou, jim to zkrátka musíme tolerovat, nejsou schopni být sami. Kompletní vzpamatování se z vážného vztahu a rozchodu se určuje na pět let, ale myslím si, že po roce nebo spíše po dvou už lidé dokážou navázat plnohodnotný vztah," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz odborník na partnerské vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.