Monika Bagárová už je zase sama, znovu se rozešla s Makhmudem Muradovem. Psycholog vysvětlil, co rozhoduje o tom, že se k sobě bývalí partneři vrací

Zpěvačka Monika Bagárová s partnerem Makhmudem Muradovem
Zpěvačka Monika Bagárová s partnerem Makhmudem Muradovem
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2022

Dva dny před svými narozeninami informovala Monika Bagárová (27) o konci vztahu s partnerem a otcem její dcery Rumie (2) Makhmudem Muradovem (32). Jedná se už o druhý rozchod, první oznámil pár na konci loňského roku. O tom, proč někteří lidé vstupují dvakrát do stejné řeky, promluvil pro ŽivotvČesku.cz renomovaný psycholog Jeroným Klimeš.

Zpěvačka a bojovník ve smíšených bojových uměních MMA se dali dohromady na podzim 2018 a o rok a půl později přivítali prvního společného potomka, dceru jménem Rumia. Vše se zdálo být zalité sluncem až do loňského prosince, kdy porotkyně soutěže SuperStar na sociální síť dala zprávu o tom, že už s partnerem netvoří pár.

O důvodech rozchodu se tenkrát jen spekulovalo, ani jeden z nich se k nim nevyjádřil. Svůj podíl na tom určitě mělo i časté odloučení, kdy se MMA zápasník často zdržoval v zahraničí. Možná ještě více překvapivé ale bylo, když se po několika týdnech dali zase dohromady.

Přes veškerou snahu však pokus o slepení vztahu nevyšel a dvojice šla opět od sebe, což oznámila zpěvačka v neděli. "Chtěla bych vám oznámit, že spolu s Machem nežijeme. Dali jsme tomu šanci jako rodiče, bohužel nám už společný život nedělá radost," napsala zpěvačka v příspěvku na sociální síti Instagram.

Uznávaný psycholog přes rodinu a partnerské vztahy Jeroným Klimeš se pro ŽivotvČesku.cz na dotaz vyjádřil o pohnutkách, které vedou lidi k opětovným návratům do nefunkčního partnerství či manželství.

"O tom, zda spolu dvojice zůstane, rozhoduje kombinace přitažlivých a odpudivých sil. Přitažlivé síly fungují dlouhý čas, a to i na dálku. Jakmile se ale dané osoby sblíží, vyplují na povrch jejich špatné povahové vlastnosti a vzájemně se odpudí. A takhle to jde pořád dokola. Takže když jsou od sebe, tak se přitahují, a když jsou spolu, tak to nefunguje. Jinak obecně platí, že když se někteří lidé k sobě po rozchodu vrátí, udělají to pravděpodobně znovu i v budoucnu," nevyloučil pro ŽivotvČesku.cz odborník další návrat pohledné brunetky k uzbeckému zápasníkovi.

Dokonce naznačil, jak by pak mohl znovuobnovený vztah fungovat. "Lásky je tam určitě dost. Pokud spolu chtějí být, musí se ale zbavit svých špatných povahových vlastností," nastínil možnou cestu uznávaný psycholog.

Na čem podle něj nezáleží, je doba, kterou spolu pár stráví předtím, než začne pomýšlet na potomka. "Délka vztahu předtím, než se dvojice stane rodiči, nemá na budoucí fungování velký vliv. Doba chození je vlastně jen doba testování. Můžete spolu být osm let, než počnete dítě, a stejně spolu nevydržíte," uvedl pro ŽivotvČesku.cz specialista na mezilidské vztahy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.