Tragické příběhy: Mrtvolka pod bílým prostěradlem. Dodnes je smrt dětské miss záhadou. Zřejmě vraždil pedofil

Dodnes je smrt šestiletého dítěte záhadou.
Dodnes je smrt šestiletého dítěte záhadou.
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2020

V dětství byla krásnou dívkou, jejíž život vyhasl velmi tragicky. A brutálně. Zavražděna byla v teprve šesti letech, přesto získala dětská miss JonBenét Ramsey za svůj půvab hned několik titulů krásy. Její násilná smrt z roku 1996 šokovala celý svět a dosud nebyla vyřešena.

Příběh dodnes záhadné smrti se začal psát večer 25. prosince 1996. Tehdy strávili Ramseyovi večer na vánoční párty, kde děti bavil Santa Claus. Spící dítě odnesl následně otec John Bennet Ramsey do postýlky. To bylo naposledy, kdy holčičku viděl někdo z rodiny živou. O osm hodin později byla na 1. svátek vánoční objevená mrtvá.

Mrtvolka pod bílým prostěradlem

Pod bílým prostěradlem ji ve sklepě našel uškrcenou zdrcený otec. Dívka měla svázané ruce a k tomu proraženou lebku. Podle zpráv ze spisu byl kromě zavražděné holčičky v domě jen její otec, matka Patsy Ramsey a bratr Burke Ramsey, kterému bylo v té době pouhých 9 let.

Podezření okamžitě padlo právě na rodiče. Kromě mrtvolky dětské miss byl nalezen ručně psaný dopis s žádostí o výkupné. Požadovaná částka činila v přepočtu 2,6 milionu korun.

Podezření se tak pomalu začalo přesouvat na matku. Tehdy expertka z oboru písmoznalectví uvedla, že dopis obsahoval na 200 podobností s písmem matky. Navíc výkupné bylo ve výši ročního platu jejího manžela.

Vrahem bratr?

Rodiče byli naplno zbaveni podezření v roce 2008 díky testům DNA. Následně padlo podezření na bratra Burka.

Údajně měl svou sestřičku zabít a jeho rodiče ho pak prý kryli. Nakonec ale i Burkeho zprostily veškerých obvinění testy DNA.

Nevím, co k tomu říct, protože vím, že se to tak nestalo. Někteří lidé dokonce říkali, že není fyzicky možné, aby to udělal devítiletý. Nenašli žádné důkazy, protože jsem to neudělal,“ prohlásil tehdy pro televizní stanici.

Přiznání pedofila

Burke prohlásil, že si vždy v dospělosti myslel, že jeho sestru zavraždil pedofil. „Tak trochu jsem si vždy myslel, že to byl pedofil, který ji viděl na jedné ze soutěží krásy a vplížil se dovnitř (domu), kdo ví,“ řekl v roce 2016 v televizní talk show Dr. Phila. Jedním z podezřelých byl i usvědčený pedofil Gary Oliva (54).

Pohyboval se totiž v okolí domu rodiny Ramseyových. Když byl Oliva v roce 2016 zatčen, našlo se u něho mnoho pornografických fotografií malých dětí a také více než 300 fotek malé JonBenét. V dopisech z věznice se Oliva údajně podrobně popisuje, jak k vraždě došlo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.