Mrzí mě, že už tu Ladislav Štaidl není, to se nemělo stát. Řešil jsem s ním hlavně věci ohledně Artura, říká smutně Josef Rychtář

Autor: ŽivotvČesku | Hrob Ladislava Štaidla
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2022

Přesně 30. ledna 2021 Česko přišlo o talentovaného hudebního skladatele Ladislava Štaidla (†75), který podlehl komplikacím v souvislosti s koronavirem. Vzpomínají na něj nejen kolegové z branže, ale také lidé, které s ním pojí spíše rodinná historie. Tak je tomu v případě Josefa Rychtáře (63), který byl manželem zesnulé Ivety Bartošové (†48) a podílel se na výchově jeho syna Artura (25). "Na pana Štaidla mám jen ty nejlepší vzpomínky," uvedl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.

Vdovec po zpěvačce Ivetě Bartošové to neměl se svou vysněnou manželkou mnohdy jednoduché. Staral se nejen o ni, ale i jejího syna Artura. Přesto k jeho otci Ladislavu Štaidlovi vždy měl velkou úctu a pokoru.

"Já mám na pana Štaidla jen ty nejlepší vzpomínky. Řešil jsem s ním hlavně věci ohledně Artura, když bylo něco potřeba. A musím říct, že se s ním vždy dalo domluvit, vzájemně jsme se respektovali, on rozuměl mým požadavkům a já zase respektoval jeho podmínky. Vycházeli jsme si vstříc," uvedl pro ŽivotvČesku.cz podnikatel, který si tragicky zesnulou zpěvačku bral v roce 2013.

Skon Ladislava Štaidla zasáhl českou hudební scénu, rodinu, přátele, ale i známé. Místa posledního odpočinku se dočkal až půl roku po smrti, kdy byl uložen na hřbitově v pražských Olšanech.

"Mrzí mě, že už tu není, to se nemělo stát. Mám za to, že ještě nebyl tak starý, aby tu ještě nemohl být a obohacovat společnost svými skladbami," řekl Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz s tím, že si zesnulého skladatele skutečně vážil a nikdy mu nepřál nic zlého.

Více než tři týdny byl Ladislav Štaidl v loňském lednu hospitalizován na jednotce intenzivní péče Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí poté, co se nakazil zákeřným koronavirem. I přes veškerou snahu lékařů boj s nemocí nezvládl.

"Po smrti manželky jsem se s panem Štaidlem ani Arturem už nikdy neviděl, ani nemluvil. Zpráva o jeho úmrtí mě tehdy hodně zarmoutila," dodal zarmouceně Josef Rychtář pro ŽivotvČesku.cz.Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Artur Štaidl s Josefem Rychtářem
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.