Reklama:

Museli otevřít hrob Dana Nekonečného. Zpěvákova přítelkyně promluvila o tom, co se stalo, že došlo k manévrům s ostatky

Otevřený hrob Daniela Nekonečného
Otevřený hrob Daniela Nekonečného
Foto: Se svolením Zuzany Kardové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 11. 2021

Věčně v pohybu. Tak si fanoušci pamatují zpěváka a showmana Daniela Nekonečného (†52). Král rozkoší a milovník života se po své smrti dočkal toho, že na jednom místě nesetrvá. Jeho bývalá družka Zuzana Kardová se rozhodla kvůli fanouškům, že při návštěvě místa posledního odpočinku svého idola budou mít větší komfort pro položení květiny či svíčky. "Když už byl hrob otevřený, tak jsem tam Danovi ještě nechala dát pytlíček s košilemi," řekla zpěvákova expartnerka pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Daniel Nekonečný z tohoto světa odešel náhle v březnu 2019 a jeho ostatky byly rozděleny na dvě části - jednu si vzala jeho sestra a uložila ji v Boskovicích, druhá část byla uložena do hrobu v pražských Malvazinkách. Právě tady se ve čtvrtek uskutečnily stěhovací práce. Zpěvákova expartnerka rozhodla, že hrob bude přemístěn na vhodnější místo.

Reklama:

"Chtěla jsem aby lidé, kteří se přijdou poklonit Danově památce, měli k hrobu lepší přístup. Na minulém místě bylo málo prostoru, navíc tam byl i kanálek na svod vody, lidé často neměli kam dát svíčky, dávali to i do kanálku, nebylo to vhodné," vysvětlila Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že když už byl hrob otevřený, došla domů pro další věci, které měl zpěvák rád.

"Ve čtvrtek jsme celý hrob přemístili, nové místo je asi deset metrů od hrobu Evy Pilarové (†80). Celá akce trvala asi čtyři hodiny. Když už byl hrob otevřený, tak jsem tam Danovi ještě nechala dát tašku s košilemi, jeho oblíbený náramek a kameny, které měl rád. Snad už je to poslední práce, Dan je přestěhovaný a snad už je to opravdu finiš," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz žena, která po boku excentrického zpěváka prožila dlouhé roky a lásku mu vyjadřuje i po jeho odchodu tím, že třeba pravidelně dochází na hřbitov na Malvazinkách.

Hrob Daniela Nekonečného je poměrně malý, ale výrazný svým provedením. Hrob o velikosti 110 na 110 centimetrů zdobí motiv slunce a černý nápis Ať se práší za kočárem. "Chtěla jsem, aby hrob nebyl běžný, ale aby byl vkusný. Snad se to povedlo," dodala Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz již dříve.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: