Muž si zavolal záchranku. Do telefonu tvrdil: Řezné rány o kuchyňský nástroj, potřebuji pomoc

Záchranáři s nadsázkou řečeno bojovali o život muže.
Záchranáři s nadsázkou řečeno bojovali o život muže.
Foto: Trans Hospital / Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 8. 2020

Zachraňovat životy není zcela vždy procházka růžovým sadem. Alespoň pokud jde třeba o řezná zranění. Své o tom ví záchranáři ze soukromé záchranky Trans Hospital, kteří v pátek odpoledne vyjížděli k netradičně »vážnému« případu.

Výzva z operačního střediska zněla jasně: muž, řezné rány na ruce o kuchyňský nástroj.

Záchranáři se vydali ve Středočeském kraji do lokality, kde muži hrozilo, že by mohl souhrou náhod přijít o život.

Po příjezdu posádky, která zjistila tuto »ohromnou« řeznou ránu, muž odmítl převoz do příbramské nemocnice, která byla nejblíže, ale naštěstí se ho podařilo »náplastí« zachránit.

"Přijali jsme v pátek oznámení, že se muž pořezal kuchyňským nožem a jde o vážné poranění. Okamžitě jsme na místo události vyslali posádku zdravotnické služby, která po příjezdu zjistila toto vážné poranění, které jsme zveřejnili ilustračně na našem webu," řekl pro ŽivotvČesku.cz záchranář Bořek Bulíček.

Je štěstí, že ve stejné době nebojoval skutečně někdo o život, kdo potřeboval opravdové ošetření a záchranáře, kteří se zrovna věnovali takto vážnému případu.

Jak se redakci ŽivotvČesku.cz podařilo zjistit, podobných záchran o život v Česku, jako tomu je u zmiňovaného muže, není bohužel málo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.