Muž v Praze nejdříve do obličeje uhodil známého, pak po jedoucím policejním voze hodil sekeru

Policisté řešili poněkud netradiční případ.
Policisté řešili poněkud netradiční případ.
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 7. 2020

Hodně netradiční případ museli řešit muži zákona z pražského oddělení Kobylisy. Do ulice Čimická v Praze 8 vyjížděli k oznámenému napadení a hlasitému volání o pomoc. Když přijížděli vozem na místo, nestačili se divit. Na místě totiž spatřili dva běžící muže, jeden z nich měl sekeru, kterou po jedoucím voze hodil...

Zpočátku běžné oznámení se změnilo v drama.

"Když projížděli touto ulicí, uviděli dva muže, jak běží po chodníku. Jeden z nich držel v ruce sekeru a řval, že ho zabije. Hned, jak útočník spatřil policejní hlídku, hodil po jejich služebním vozidle, asi ze třech metrů, sekeru. Ta se následně odrazila do projíždějícího linkového autobusu. Policisté si nestihli ani uvědomit, jaké štěstí měli, že je sekera nezasáhla a ihned provedli zákrok. Pod hrozbou namířené střelné zbraně útočníka zpacifikovali a zadrželi," uvedla k velmi netradičnímu případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Na místo policisté přivolali posily a záchranku pro jednadvacetiletého zraněného muže, který před útočníkem utíkal.

"Devatenáctiletý podezřelý byl převezen na policejní služebnu, kde si ho přebrali kriminalisté z Prahy III. Při výslechu jim útočník sdělil, že se nejdříve se známým pohádali ve squatu. Už tam ho několikrát fyzicky napadl do oblasti obličeje, hodil po něm železnou konstrukci, následně vzal sekeru a začal ho pronásledovat. Na dotaz, proč hodil po policejním vozidle sekeru, sdělil, že tím chtěl zastavit policejní hlídku, aby proti němu nezakročovali," dodala mluvčí.

Devatenáctiletý muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, poškození cizí věci, násilí proti úřední osobě, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté podali podnět na jeho vzetí do vazby, který byl zamítnut.

Na snímky z případu se podívejte do galerie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.