Muž vypadá jako dospívající chlapec, ve skutečnosti mu je 50 let. Brit popsal, jak si udržuje vzhled teenagera

Tristan Lee vypadá o mnoho let mladší
Tristan Lee vypadá o mnoho let mladší
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 8. 2021

Dlouholetá a důsledná péče o pleť v kombinaci se cvičením je podle Tristana Leeho (50) klíčem k mladistvému vzhledu. Padesátiletý Brit je svému věku vzhledem natolik vzdálený, že prodavači v obchodech po něm při nákupu alkoholu vyžadují občanský průkaz. Jeho recept na věčné mládí přitom není žádný zázrak a dokázal by se ho při pevné vůli držet téměř kdokoliv.

Při pohledu na Tristana Leeho by zřejmě nikoho nenapadlo, že tento muž v červnu oslavil už 50. narozeniny. Jeho posedlost péčí o svůj vzhled začala, když mu bylo 16 let a trápilo ho ošklivé akné. Každé ráno a večer si tak vymezil čas na kosmetickou rutinu, se kterou pokračuje dodnes. Pozornost věnuje i svému tělu, kterému dopřává pravidelný pohyb.

"Jsem se sebou spokojený, ale je rozhodně vtipné, že se mě v mém věku v obchodech ptají, jestli jim ukážu občanku," zasmál se Tristan Lee v rozhovoru pro magazín Fabulous. Mladistvý vzhled je pro něj i zdrojem obživy. Lidem, kteří jsou ochotni za jeho měsíční koučink zaplatit 300 liber, v přepočtu tedy téměř 9 tisíc korun, dává užitečné rady, jak utéct stárnutí.

"Jsem hubený, nejsem vysoký, mám spoustu vlasů a díky péči o pleť mám tvář jako teenager. Starám se o sebe opravdu dobře a přináší to výsledky," řekl padesátiletý muž, který díky svým návykům a zřejmě i genetickým predispozicím působí, jako by byl o 30 let mladší.

Tristanovi až ve čtyřiceti letech došlo, že by k mladistvému vzhledu mohl pomáhat jiným. "Přišel jsem na školní sraz a byli tam bývalí spolužáci, které jsem přes 20 let neviděl. Nezapomenu na ten moment, kdy mě spatřili a spadly jim brady. Říkali mi, že jsem se vůbec nezměnil. V tu chvíli mě napadlo, že svá moudra a zkušenosti můžu předávat dál. Vydělám si a zároveň pomůžu jiným lidem k sebevědomí," uvedl sympatický Brit.

Základní rady poskytuje kouč zdarma. "Oblékejte se úměrně svému věku, oblečení určené mladším ročníkům vám lichotit nebude. Za pomoci pohybu snižujte hladinu stresu, ten má na stárnutí velký vliv. Za všech okolností používejte opalovací krém, sluneční záření napomáhá vráskám. Hodně spěte, nevěnujte se jen práci, ale užívejte si i volný čas. Nastavte si jídelníček, ale nedržte diety, ty vrcholí jojo efektem. Neuchylujte se k plastikám a raději si každé ráno a večer udělejte čas na kosmetickou chvilku," popsal Tristan své ověřené postupy.

"Mou klientelu tvoří z 65 procent ženy, ale poměr mužů se zvedá. Něžné pohlaví nikdy nechtělo stárnout, ale i mužům dnes dochází, že o sebe musí pečovat, a že ne všichni s věkem vypadají lépe. Jsem rád, že se přicházejí svěřit do mé péče a nehodlají jen nečinně přihlížet tomu, jak chátrají," dodal Tristan Lee.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.