Muže a jeho ročního syna napadl krokodýl. Dítě je doposud nezvěstné

Záchranářský tým pátrající po dítěti
Záchranářský tým pátrající po dítěti
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2022

Více než tři metry dlouhý mořský krokodýl v Malajsii napadl a nejpravděpodobněji zabil teprve ročního chlapce. Vážně zranil i jeho otce. K tragédii došlo ve čtvrtek u pobřeží Lahad Datu na poloostrově Dent. Zvíře zaútočilo v momentě, kdy se muž po rybaření snažil o ukotvení loďky, informoval o tom portál FMT (Free Malajsia Today).

Šéf hasičského a záchranného sboru Lahad Datu podle deníku The Sun Daily uvedl, že k incidentu došlo v 10:00 (Malajsie má o 7 hodin více než Praha, pozn. red.), nahlášen byl v 10:05. Událost se stala poblíž velitelství námořní policie. "Podle svědků byly dvě osoby napadeny krokodýlem, když jedna z nich prohledávala břeh, aby ukotvila člun," sdělil Sumsoa Rashid s tím, že pětačtyřicetiletý muž byl zachráněn přihlížejícími svědky.

Otec dítěte po napadení zvířetem utrpěl zranění na hlavě a těle. K tomu došlo, když svého syna před ním bránil. Nyní je léčen v nemocnici Lahad Datu. Krokodýl ročního chlapce nakonec podle svědků odtáhl do moře.

Záchranář Sumsoa Rashid portálu sdělil, že muže zachránili lidé z okolí, když viděli jeho tělo po útoku plavat ve vodě, dítě takové štěstí nemělo. "Chlapec se ještě nenašel," uvedl na dotaz periodika FMT s tím, že pátrací a záchranné operace probíhají za pomoci policie, námořní policie a zdravotníků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.