Muže z Mělnicka pokousal tygr, přišel o prsty. Napadenému jsme naměřili 2,6 promile, říká policejní mluvčí

Tygr
Tygr
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2021

K nešťastné události došlo v zooparku v Přívorech na Mělnicku. Pracovník areálu přišel o prsty, když se zastavil u klece s tygrem a šelma ho napadla. "Napadený muž byl pod vlivem alkoholu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí.

K napadení došlo v sobotu 23. ledna v odpoledních hodinách. Pětačtyřicetiletý muž přišel kvůli vlastní nezodpovědnosti o prsty, když se opřel o klec s tygrem. Podle vyjádření policie je pravděpodobné, že za nešťastnou událostí stojí alkohol.

"V obci Přívory na Mělnicku došlo k pokousání tygrem. Pokousaný muž je ve věku 45 let. Případ v této chvíli prověřujeme. Zabýváme se zejména tím, zda v areálu zooparku nedošlo k ublížení na zdraví z nedbalosti. Zejména co se týče dodržování zásad bezpečnosti práce. Dechová zkouška ukázala, že zraněný muž byl pod vlivem alkoholu, bylo mu naměřeno 2,6 promile," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Lucie Nováková.

"Je to tak, jak to uvedla policie. Ta verze sedí, více k tomu v tuto chvíli nemám co dodat," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz majitel zooparku Erik Berousek.

Nejde o první incident, kdy tygr zaútočil na člověka - ovšem lidskou vinou. V polovině prosince loňského roku si 66letá žena v obci Chvojenec na Pardubicku chtěla pohladit přes mříže tygra soukromého chovatele a přišla o ruku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.