Zvrat v případu kojence, kterého matka hodila do řeky. Obvinili jsme jeho matku, říká mluvčí policie

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Kriminalisté uzavřeli vyšetřování otřesného případu z Mělnicka. Matka tam hodila kojence do řeky, tělíčko dali s přítelem do batohu a zatížili kameny. Pak nahlásila, že jí Tadeáše někdo unesl, když usnula v parku. "Obvinili jsme matku a jejího přítele z trestného činu usmrcení z nedbalosti," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Markéta Johnová.

Matka malého Tadeáše zalarmovala loni v květnu policii, že jí miminko někdo unesl i s kočárkem ze zámeckého parku v Hoříně na Mělnicku. Rozjela se velká pátrací akce, do hledání kojence se zapojil vrtulník i potápěči.

Mrtvé dítě se po několika dnech podařilo najít v řece. Tadeášek byl v batohu, který byl zatížen kameny. Kriminalisté začali zjišťovat, kdy a jak miminko zemřelo.

První vyšetřovací verze hovořila o tom, že dítě mohlo zemřít nečekaně a matka a její přítel zazmatkovali a chlapce dali do batohu a hodili do řeky. Lidé z okolí matky ale uvedli, že dítě zřejmě promrzlo, když s ním matka byla přes noc venku.

Nyní policisté z Územního odboru Mělník případ uzavřeli. "Posunuli jsme se v případu mrtvého kojence. Obvinili jsme matku a jejího přítele z trestného činu usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy spáchaného ve spolupachatelství," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Markéta Johnová.

Muži zákona řeší od středy případ úmrtí kojence, kterého se snažili několik desítek minut ...

Matce malého Tadeáška nyní hrozí jeden až 6 let za mřížemi. Jejímu příteli hrozí až tři roky. Matce hrozí vyšší sazba, protože k dítěti měla povinnosti vyplývající ze zákona.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.