Zvrat v případu kojence, kterého matka hodila do řeky. Obvinili jsme jeho matku, říká mluvčí policie

Policie - Ilustrační snímek
Policie – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 2. 2021

Kriminalisté uzavřeli vyšetřování otřesného případu z Mělnicka. Matka tam hodila kojence do řeky, tělíčko dali s přítelem do batohu a zatížili kameny. Pak nahlásila, že jí Tadeáše někdo unesl, když usnula v parku. "Obvinili jsme matku a jejího přítele z trestného činu usmrcení z nedbalosti," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Markéta Johnová.

Matka malého Tadeáše zalarmovala loni v květnu policii, že jí miminko někdo unesl i s kočárkem ze zámeckého parku v Hoříně na Mělnicku. Rozjela se velká pátrací akce, do hledání kojence se zapojil vrtulník i potápěči.

Mrtvé dítě se po několika dnech podařilo najít v řece. Tadeášek byl v batohu, který byl zatížen kameny. Kriminalisté začali zjišťovat, kdy a jak miminko zemřelo.

První vyšetřovací verze hovořila o tom, že dítě mohlo zemřít nečekaně a matka a její přítel zazmatkovali a chlapce dali do batohu a hodili do řeky. Lidé z okolí matky ale uvedli, že dítě zřejmě promrzlo, když s ním matka byla přes noc venku.

Nyní policisté z Územního odboru Mělník případ uzavřeli. "Posunuli jsme se v případu mrtvého kojence. Obvinili jsme matku a jejího přítele z trestného činu usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy spáchaného ve spolupachatelství," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Markéta Johnová.

Matce malého Tadeáška nyní hrozí jeden až 6 let za mřížemi. Jejímu příteli hrozí až tři roky. Matce hrozí vyšší sazba, protože k dítěti měla povinnosti vyplývající ze zákona.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.