Mynáře se zastal prezident Zeman kvůli nemocnému praseti

Foto: Archiv Alex Mynářové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2020

Prezident Miloš Zeman se zastal hradního kancléře Vratislava Mynáře v souvislosti s kauzou dopisu od čínské ambasády i ohledně zabijačky, kterou si Mynář uspořádal v Osvětimanech.

V rozhovoru pro rádio Frekvence 1 dnes Zeman připomněl kancléřovo prohlášení, že informace o dopisu je lživá. K zabijačce uvedl, že prase by jinak pošlo hlady.

„To prase nebylo nemocné, to prase bylo hladové. A to prase bylo hladové proto, protože penzion je zavřený, takže zbytky potravin, kterými se to prase krmilo, neexistují a to prase by umřelo hlady,“ hájil chování svého kancléře prezident , uvedl Blesk.

Mynář předtím pro média řekl, že po otevření hobby marketů bylo možno zvířeti koupit aspoň šrot, ale že po něm přestalo žrát úplně. Odkazoval se na to, že zvíře bylo nemocné a že jeho smrt byla nutná.

Kritika od veřejnosti

Mynáře kvůli zabijačce kritizovali politici, ale kritika byla slyšet od veřejnosti. Podle premiéra Andreje Babiše by celou věc měla řešit hygiena. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch potvrdil, že zlínská hygienická stanice bude celou věc prověřovat.

"Úplně se mi to nezdá, protože samozřejmě je pravdou, že v této době máme zakázány hromadné akce pro více osob, takže úplně v pořádku to není," řekl ministr zdravotnictví Radiožurnálu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.