Na film KAREL jsem nešla, rozesmutnil by mě. Premiéře se nevyhnu, říká Iva Janžurová

Iva Janžurová si přebrala krásnou cenu
Iva Janžurová si přebrala krásnou cenu
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2020

V pražském Slovanském domě v pátek proběhlo slavnostní zahájení letošního Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest, který si nenechala ujít řada slavných tváří. Festival zahájil celovečerní dokument režisérky Olgy Špátové (36) s názvem KAREL, který je vzpomínkou na zpěváka Karla Gotta (†80). Herečka Iva Janžurová (79) pro ŽivotvČesku.cz vysvětlila, proč si snímek nechala uniknout.

Už při svém příjezdu se na červeném koberci oblíbená herečka, která si převzala čestnou cenu Kristián, při otázce, jak se těší na film o Mistrovi, rozplakala. "Je tu po něm prázdno a já jsem na to hodně citlivá, tak jsem nezadržela slzy," vysvětlila herečka pro ŽivotvČesku.cz, proč musela sahat po kapesníku.

Následně si samotné promítání filmu KAREL nechala uniknout. "My jsme s režisérkou Olgou Špátovou chodily spolu po sálech představovat se publiku. A povídaly jsme si v čekacích dobách. Vysvětlila jsem jí, že na film nepůjdu, že by mě to moc rozesmutnilo. A Olinka říkala, že jí to nevadí, že mě pozve na premiéru. Tak jsme se domluvily, že na ní půjdu, i když zatím nevím, kdy je její datum," vysvětlila Iva Janžurová pro ŽivotvČesku.cz, proč snímek neviděla.

Oficiální premiéra se uskuteční v den prvního výročí zpěvákova úmrtí, tedy 1. října 2020. Podle mnohých je dokument velmi povedený a je krásnou vzpomínkou na fenomenálního umělce, který se vepsal milionům lidí do srdce.

Původně se měl 27. ročník putovního filmového festivalu konat tradičně v březnu, tehdy jej však zastavil nástup koronaviru. Ocenění Kristian si převzala Iva Janžurová a popsala, že si ceny váží, ale raději by byla, kdyby to byla cena za nějaký výkon.

"Mám raději ceny za nějaký výkon, nebo konkrétní jeden. Oni shrnuli všechny, udělali velmi krásný sestřih bleskových záběrů z mých různých filmů, protože se to odehrávalo ve dvou kinosálech, tak jsem škvírou koukala dvakrát, a pak mě hezky uvedl pan ministr. Bylo to příjemné a milé," dodala pro ŽivtvČesku.cz fenomenální herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.