Na konci týdne rozhodneme, jak to bude v Praze s rouškami, prozradil Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2020

Dnes se vrací školáci k povinné školní docházce. A začíná platit znovu povinné zakrývání nosu a úst v hromadné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na vnitřních akcích od stovky účastníků nebo u říjnových krajských a senátních voleb. Kapacita hromadných akcí zůstává stejná, na vnitřní akce nad 100 osob však bude vstup pouze s rouškou. Ministr zdravotnictví pro ŽivotvČesku.cz upřesnil, jak se situace bude vyhodnocovat v Praze.

Hygienici v pátek zařadili Prahu do oranžové barvy podle semaforu, při níž by se měly roušky nosit. Hygienici to ale zatím nenařídili. Stejně tak nezavedli zpřísněná bezpečnostní opatření, jako třeba omezení otevírací doby restaurací a barů.

"Roušky v tuto chvíli nejsou povinné ve školách. Jsou doporučeny, ale je to na rozhodnutí ředitelů v Praze, protože situace v rámci hlavního města je složitější z hlediska výskytu nemoci. Situace ale není taková, abychom dali povinnost," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví,

"Ale od 1. září se zavádí roušky jinde, jak jsme avizovali, to znamená úřady, veřejná doprava a zdravotnická sociální zařízení," zdůraznil.

Na konci týdne by se mohlo vidět, jak to bude vypadat ve školách a podle toho se rozhodne, zda je situace po klinické stránce vážná.

"Těžko teď predikovat, jak to bude a uvidíme, co se bude dít během tohoto týdne, který bude klíčový. Nikdo teď neví, jak to bude přesně vypadat," upřesnil pro ŽivotvČesku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že situace se vyhodnocuje na denní bázi. "Na konci týdne vyhodnotíme situaci a uvidíme," dodal Adam Vojtěch, zda se plošně v Praze nasadí roušky a zopakoval, aby lidé respektovali pravidlo 3R - roušky, ruce, rozestupy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.