Na miliardovém majetku mu nezáleží. Slavný režisér Steven Spielberg žije pro druhé

Legendární filmař Steven Spielberg
Legendární filmař Steven Spielberg
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2020

Je jedním z nejbohatších lidí celého světa, jako režisér sklízí i v 74 letech úspěchy a svou profesi ještě na hřebík pověsit nehodlá. Steven Spielberg je majitelem řady ocenění a jeho majetek se pohybuje v řádech miliard. Přesto mu víc než na slávě a penězích záleží na tom, aby i po smrti žil v srdcích svých fanoušků. „Snažím se dělat lidem radost,“ řekl webu Rogerebert.com

Steven Spielberg začínal s filmem už jako malý chlapec. Rodinné události natáčel na kameru a se svými sestrami se pokoušel točit horory. Láska k profesi se v něm úplně zrodila poté, co se jako dítě bez placení dostal na prohlídku studií Universal.

Ve filmové tvorbě se mu skutečně podařilo prosadit, začátky nebyly snadné a pomohlo mu jednoduché gesto. V roce 1969, ještě jako chudý asistent, dal hvězdě stříbrného plátna Joan Crawford růži v lahvi od Pepsi. Ta pak při rozhovoru poslala novináře za ním a řekla, že jednou z něj bude velký pan režisér.

Velký průlom přišel s premiérou filmu Čelisti. Ten byl nazván prvním velkým letním hitem a Spielberg si jím vybudoval jméno. Poté už pro něj bylo jednoduché pro své filmy sehnat jakéhokoliv herce a rozpočet.

Touha

Steven Spielberg si splnil většinu svých snů, má celkem 7 dětí, milující manželku a jeho odkaz tu s lidmi bude navždy. Na miliardovém majetku mu ale nezáleží tolik, jako na posledním snu, protože ke svým filmům má větší vztah. „Čtu si scénáře a začínám cítit emoce. Když nevidím chybu, tak se s tím filmem ožením,” řekl webu Wired.

Od 70. let stvořil Spielberg velkou řadu báječných a oceňovaných filmů. Vyslovil tedy přání, aby si ho lidé pamatovali pro jeden z nich, ten s názvem E.T. - Mimozemšťan.

Jeho důvod, který prozradil v rozhovoru pro web Rogerebert.com, je prostý. „Je to film o mém dětství. O mých rodičích a jejich rozvodu. Lidé v něm tento příběh nevidí, ale pomohlo mi to, abych se přes jejich rozvod dostal. Proto ho mám tak rád.”

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.