Na miliardovém majetku mu nezáleží. Slavný režisér Steven Spielberg žije pro druhé

Legendární filmař Steven Spielberg
Legendární filmař Steven Spielberg
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 12. 2020

Je jedním z nejbohatších lidí celého světa, jako režisér sklízí i v 74 letech úspěchy a svou profesi ještě na hřebík pověsit nehodlá. Steven Spielberg je majitelem řady ocenění a jeho majetek se pohybuje v řádech miliard. Přesto mu víc než na slávě a penězích záleží na tom, aby i po smrti žil v srdcích svých fanoušků. „Snažím se dělat lidem radost,“ řekl webu Rogerebert.com

Steven Spielberg začínal s filmem už jako malý chlapec. Rodinné události natáčel na kameru a se svými sestrami se pokoušel točit horory. Láska k profesi se v něm úplně zrodila poté, co se jako dítě bez placení dostal na prohlídku studií Universal.

Ve filmové tvorbě se mu skutečně podařilo prosadit, začátky nebyly snadné a pomohlo mu jednoduché gesto. V roce 1969, ještě jako chudý asistent, dal hvězdě stříbrného plátna Joan Crawford růži v lahvi od Pepsi. Ta pak při rozhovoru poslala novináře za ním a řekla, že jednou z něj bude velký pan režisér.

Velký průlom přišel s premiérou filmu Čelisti. Ten byl nazván prvním velkým letním hitem a Spielberg si jím vybudoval jméno. Poté už pro něj bylo jednoduché pro své filmy sehnat jakéhokoliv herce a rozpočet.

Touha

Steven Spielberg si splnil většinu svých snů, má celkem 7 dětí, milující manželku a jeho odkaz tu s lidmi bude navždy. Na miliardovém majetku mu ale nezáleží tolik, jako na posledním snu, protože ke svým filmům má větší vztah. „Čtu si scénáře a začínám cítit emoce. Když nevidím chybu, tak se s tím filmem ožením,” řekl webu Wired.

Od 70. let stvořil Spielberg velkou řadu báječných a oceňovaných filmů. Vyslovil tedy přání, aby si ho lidé pamatovali pro jeden z nich, ten s názvem E.T. - Mimozemšťan.

Jeho důvod, který prozradil v rozhovoru pro web Rogerebert.com, je prostý. „Je to film o mém dětství. O mých rodičích a jejich rozvodu. Lidé v něm tento příběh nevidí, ale pomohlo mi to, abych se přes jejich rozvod dostal. Proto ho mám tak rád.”

Zpěvák Julián Záhorovský (36) patří mezi osobnosti, jejichž kariéře významně pomohla telev...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu