Na splavu ve Frýdlantu nad Ostravicí se topili tři lidé. Neštěstí si vyžádalo smrt všech, mluvčí popsala zásah

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 4. 2021

V pátek odpoledne došlo na splavu řeky ve městě Frýdlant nad Ostravicí k tonutí tří osob. Záchranářům se podařilo dvě osoby z vody vytáhnout, jednu z nich se ovšem ani přes okamžitou pomoc nepodařilo zachránit, druhá je v kritickém stavu. AKTUALIZOVÁNO (11:00) Druhý zemřel bohužel v sanitce, informoval ráno mluvčí záchranky. Tělo třetího nalezli policejní potápěči v sobotu dopoledne. "Zjišťujeme další okolnosti této nešťastné události," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Moravskoslezského kraje Pavla Jiroušková.

Na splavu řeky ve Frýdlantu nad Ostravicí se v pátek po 16. hodině topili tři lidé, podle ČTK šlo o mladíky ve věku kolem 20 let. Na místo dorazili záchranáři, kterým se podařilo dvě osoby z vody vytáhnout. I přes lékařskou pomoc však jedna z nich zemřela, i druhý mladík později svůj boj o život prohrál. Podle informací iDnes.cz na místo přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby. Tělo třetího nalezli policejní potápěči v sobotu dopoledne.

"Ve Frýdlantu nad Ostravicí došlo k tonutí tří osob ve splavu řeky. Dvě osoby byly z vody vytaženy a resuscitovány, jedna bohužel i přes pomoc zemřela, druhá je v kritickém stavu. Po třetí osobě pátráme a zjišťujeme další okolnosti této nešťastné události," řekla pro ŽivotvČesku.cz v pátek večer policejní mluvčí Moravskoslezského kraje Pavla Jiroušková.

"O tři roky starší muž byl rovněž vyloven z vody před příjezdem záchranářů. Na břehu řeky a následně v sanitním vozidle probíhala jeho resuscitace. Přes veškeré úsilí posádek ZZS byla snaha o záchranu marná a i tohoto pacienta musela lékařka záchranné služby prohlásit za zemřelého," uvedli záchranáři v sobotu ranních hodinách. Později pak záchranáři doplnili, že i tělo třetího nalezli policejní potápěči v sobotu dopoledne, bohužel bez známek života.

Okolnosti události zatím nebyly upřesněny, není tedy jasné, jak k ní došlo. Pod tímto konkrétním splavem už došlo k vícero úmrtím, kupříkladu v roce 2014 v řece přišel o život muž, který se snažil z vody zachránit psa, jež se dostal do vodního víru.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu