Na tohle se muži rádi podívají. Jen částečně zahalená ručníkem ukázala Patricie Pagáčová část svého hříšného zadečku

Herečka Patricie Pagáčová
Herečka Patricie Pagáčová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 1. 2022

Loni v květnu se herečka Patricie Pagáčová (33) stala maminkou dcery Bibiany. A už teď ví, že je znovu ve formě a klidně se může veřejně pochlubit se svojí postavou. Stalo se tak během otužování. Jeho výhody popsala kolegyně a moderátorka Eva Decastelo (43), která není v tomto ohledu žádný nováček. "Jak se rozpínají a znovu zužují cévy, mizí celulitida, což je obrovský benefit. Bohatě stačí proběhnout se venku v plavkách, nebo se poválet ve sněhu," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Patricie Pagáčová v květnu loňského roku přivedla na svět holčičku Bibianu (osm měsíců), kterou má s manželem Tiborem Pagáčem. Od doby, co je z ní maminka, jenom září a jako by získala ještě větší jiskru. Kromě toho možná i odvahu, protože se na svém Instagramu pochlubila nahou fotkou, která vznikla během jejího večerního rituálu, kdy se otužuje. V minulosti mívala problémy s váhou, ale teď si udržuje skvělou figuru a vypadá líp než kdy dřív.

"Ty kráso, tak dneska jsem si dala vrchol svýho otužování, respektive, já se neotužuju, takže ze sauny do sněhu, zpátky do sauny, pak do jezírka, do sauny a zas do sněhu je na mě fakt výkon! Ale bylo to parádní, cítím se jak znovuzrozená. Předtím 15 km a jóga," napsala Patricie Pagáčová ke snímku, kde je částečně zahalená do osušky.

Její kolegyně a moderátorka Eva Decastelo díky pravidelnému otužování zhubla několik kilogramů a nemůže si jeho výhody vynachválit.

"Člověk je spokojenější, šťastnější, klidnější. Jak se rozpínají a znovu zužují cévy, tak celulitida mizí, což je obrovský benefit. Pro ženy, které nemají přístup k vodě, bohatě stačí proběhnout se venku v plavkách, nebo se poválet ve sněhu, ten efekt zužování a roztahování cév je totožný," řekla pro ŽivotvČesku.cz k trendu blahodárnému pro zdraví, kterému v poslední době propadlo hodně známých tváří.

Mezi české celebrity, které využívají benefitů otužování, patří například Jiří Langmajer (55), herečky Sandra Pogodová (46) a Nela Boudová (54), Miss České republiky 2003 Lucie Křížková (37) nebo zpěvák a herec Roman Vojtek (49).

Ze zahraničních hvězd vyzkoušely otužování například zpěvačka Lady Gaga (35), hollywoodská herečka Kate Hudsonová (42) nebo třeba tenista Andy Murray (34), pro něhož jsou ledové koupele skvělým způsobem, jak zregenerovat tělo po náročném tréninku, uvedl britský deník Evening Standard.


Největšími zdravotními benefity otužování je hlavně zlepšení obrany imunitního systému nebo pomoc při respiračních onemocněních. Může také zmírňovat projevy deprese a úzkosti nebo ulevovat bolavým svalům, jak informuje server Healthline, který se zaměřuje na zdravotnické informace. Teplota vody by se pak měla držet pod hranicí 10 °C. Tato ozdravná metoda však není vhodná pro každého, protože například pro starší osoby nebo ty, kteří mají kardiovaskulární problémy, může představovat riziko.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.