Na vaše zdraví. Daniel Hůlka se pochlubil snímkem z restaurace. Dnes máme plno, říká obsluha

Zpěvák Daniel Hůlka
Zpěvák Daniel Hůlka
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2021

V Česku stále platí pátý stupeň protiepidemického systému PES. Od 1. března se zpřísnila nastavená opatření zejména pokud jde o omezení pohybu. Zavřeno musí mít většina obchodů a všechny provozovny služeb. Jenže existují restaurace, kde zákazy nerespektují. Třeba poměrně známá restaurace Šeberák v Kunraticích. Tam chodí i umělci na zlatavý mok. "Byl tu i před pár dny Daniel Hůlka, to mohu potvrdit," řekl pro ŽivotvČesku.cz člověk z obsluhy.

Velká část veřejnosti začíná otevřeně revoltovat proti vládě. Restrikce drtí ekonomiku a do boje proti vládním nařízením jdou zejména provozovatelé a majitelé barů a restaurací.

Že Česko nezvládá boj s epidemií a umírají lidé? To nevadí. Na zlatavý mok si sem tam zajdou i známé tváře jakou je třeba Daniel Hůlka. "Dnes máme plno, to je asi 50 až 60 lidí. Nedávno tu byl i Daniel Hůlka. Policie sem pořád jezdí, takže když přijedou, musíme zavřít a pak zase otevřeme. Tak tomu bylo i dnes," řekla pro ŽivotvČesku.cz obsluha Šeberáku.

Sám zpěvák se dokonce na svém profilu na sociální síti pochlubil snímkem, na kterém vypadá spokojeně a připíjí si patrně na zdraví všech.

Zveřejnil(a) Daniel Hůlka - Oficiální dne Sobota 13. února 2021

Restaurace v pražských Kunraticích v první polovině listopadu měla otevřeno i přes vládní opatření. Majitel Jakub Olbert rozhodl, že je nebude respektovat a svůj podnik nechá otevřený. To se děje dodnes, i přes to, že platí přísnější opatření, aby epidemie začala brzdit.

V současnosti nemocnice jsou na hranici svých kapacit. Vláda opakovaně žádala veřejnost, aby zůstávala doma. V nemocnicích bylo v pátek 8219 lidí, zhruba o 200 méně než ve čtvrtek, kdy podle aktualizovaných údajů ministerstva bylo s koronavirem hospitalizováno 8406 pacientů. Proti minulému pátku je jich ale o 690 více. Počet těžkých případů se od čtvrtka změnil minimálně, ve vážném stavu zůstává 1700 nemocných. Před týdnem jich bylo o 180 méně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.