Na víkend počasí chystá pořádný teplotní sešup. Konzultantka přiblížila den po dni, kde se bude zastavovat rtuť teploměru. Dojde i na bouřky

Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 9. 2022

Zažíváme nejteplejší dny tohoto týdne. "V úterý se odpolední maxima zastaví na 26 °C, ve středu budou stoupat až na 27 °C. Během dne se ale mohou ojediněle vyskytnout také bouřky, a to zejména na západě území. Teplé jižní proudění ukončí ve čtvrtek přechod vlnící se studené fronty a začne se ochlazovat. Také ve čtvrtek musíme místy počítat s bouřkami," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Na východě území zpočátku dne polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 20 až 24 °C, na východě 26 °C.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

"V sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 17 až 21 °C. A v neděli bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 13 až 9 °C. Denní teploty 15 až 19 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová. Nicméně týden od 12. září přinese návrat odpoledních teplot lehce přes 20 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.