Nad nemocí COVID-19 zvítězilo téměř tisíc pacientů: Stále není vyhráno, říká Adam Vojtěch

Adam Vojtěch věří, že Česko bude na druhou vlnu připravené.
Adam Vojtěch věří, že Česko bude na druhou vlnu připravené.
Foto: archiv ministra zdravotnictví
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 4. 2020

Češi úspěšně bojují s nový koronavirem. Zvýšil se počet vyléčených z nemoci COVID-19. V Česku se počet případů ve čtvrtek přiblížil tisícovce. Od rána podle údajů ministerstva zdravotnictví stoupl o 141 na 972 uzdravených.

Na druhou stranu přibyla také tři úmrtí, ve čtvrtek po 17 hodině ministerstvo evidovalo 169 zemřelých v nemocnicích. Případů onemocnění je celkem 6359. Aktuální počty vyplývají z údajů na webu ministerstva zdravotnictví (MZCR.cz)

Podobným nebo i vyšším tempem než dnes uzdravených přibývalo ve všech třech všedních dnech po Velikonocích.

Počet klesá

Počet nakažených, tedy množství případů nákazy snížené o uzdravené a zemřelé, tak postupně klesá, aktuálně jich je 5218. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch pro portál Život v Česku uvedl, že není stále vyhráno. "Čísla z Velikonoc, u kterých předpokládáme, že budou vyšší, se dozvíme přibližně za týden," upozornil Vojtěch na skutečnost, že s velikonočním víkendem někteří nerespektovali vládní nařízení.

Ze tří nově evidovaných úmrtí je jedno z dnešního dne, další ze starší doby. Středa 15. dubna tak zatím nadále zůstává v Česku prvním dnem bez úmrtí s nemocí COVID-19 od 23. března.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.