Nadcházející týden zatím neslibuje léto v plné kráse. Meteoroložka ve výhledu počasí na červenec promluvila o supertropických dnech

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2023

Z výhledu na léto to vypadá, že na největší kladné teplotní odchylky od dlouhodobého normálu dosáhne měsíc červenec. "V tomto měsíci zřejmě naměříme letošní nejvyšší teploty a panovat bude nejvíce tropických nebo supertropických dnů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Meteoroložka upřesnila předpověď počasí do poloviny nadcházejícího týdne. "Ve čtvrtek na Medarda bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno. Zpočátku dne ojediněle přeháňky, postupně déšť, přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová v rámci aktuální předpovědi.  

V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, odpoledne místy bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 20 až 25 °C.

V sobotu se dá očekávat polojasno až oblačno, během dne zejména na východě území místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

V neděli si počasí nachystá polojasno až oblačno, zejména na východě území místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Předpověď pro nadcházející týden

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

V úterý se od počasí dá očekávat polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.