Reklama:

Nadváha a úbytek vlasů. Hvězda Mumie Brendan Fraser už dávno není fešák zachraňující svět. Dnes je k nepoznání

Herec Brendan Fraser a jeho proměna
Herec Brendan Fraser a jeho proměna
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2021

Jako pohledný dobrodruh Rick O'Connell zazářil ve filmové sérii Mumie, díky čemuž si získal miliony fanoušků. Herec Brendan Fraser (54) se na konci devadesátých let řadil k hollywoodským hvězdám, které ženám svou vizáží podlamovaly kolena. Ale roky od uvedení prvního dílu utekly jako voda a 22 let změnilo hlavního představitele z filmů režiséra Stephena Sommerse (59) bez přehánění k nepoznání.

Reklama:

Statná postava, modré oči a ostře řezaná tvář. Brendar Fraser patřil právem mezi sex symboly přelomu devadesátých let a nového milénia, protože byl nejen pohledný, ale oplýval notnou dávkou charismatu. I když natočil několik snímků před kultovním dobrodružným fantasy Mumie a jeho dvěma pokračováními, právě trojdílná filmová série ho proslavila a zajistila mu popularitu hodnou skutečné hvězdy Hollywoodu.

Reklama:

Akční filmy z prostředí tajuplného Egypta byly doslova protkané kaskadérskými kousky a triky, kdy velkou většinu z nich odedřel rodák z Indianapolis sám. A s tím logicky souviselo i pár úrazů a zranění, například si vyhodil koleno nebo si zlomil žebro. "S natáčením bylo spojeno hodně příprav… silový trénink, přísná dieta s vysokým obsahem bílkovin… Ve scénáři bylo napsáno, že s Rickem (Rick O'Connell, pozn. red.) se hodí přes celou místnost. No a pak jsem to udělal a tak nějak jsem se při tom rozmlátil," přiznal Brendan Fraser, jak uvedl server Cinema.com.

Samozřejmě svou roli v jeho celosvětovém úspěchu sehrála kromě hereckého talentu i skutečnost, že tehdy Američan, který měří úctyhodných 190 centimetrů, okouzlil svým nepřehlédnutelným šarmem. O to víc byla překvapující proměna, kterou prošel především v posledních letech. Nabral hodně kilogramů, které výrazně změnily jeho rysy ve tváři. A přirozeně s přibývajícími roky už nemá tolik vlasů jako dříve. Mnozí by v něm těžko hledali podobu s dobrodruhem známým z filmové série Mumie, který zachránil milovanou ženu a celý svět od hrozby zkázy a naplnění kletby z dob faronů.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: