Hubnoucí cesta pokračuje, váha jde dolů. Píchám si speciální injekce, shodil jsem 12 kilogramů, říká Tomáš Magnusek

Režisér Tomáš Magnusek před proměnou a po ní
Režisér Tomáš Magnusek před proměnou a po ní
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2021

Někdo říká, že hubnutí je věda, jiní zas mluví opačně. Pro režiséra Tomáše Magnuska (37) je to především matematika, se kterou se naučil pracovat. Přesto, že po rapidní ztrátě hmotnosti v řádu desítek kilogramů jich několik zase nabral, opět se mu podařilo shodit 12 kilo. Ale byť prokázal neskutečnou vůli a nebojí se dát si do těla, rozhodně to pro něj není procházka růžovou zahradou. "Píchám si speciální injekce na snížení chuti k jídlu a nejvtipnější na tom je skutečnost, že injekce nesnáším a bojím se jich. Krom toho se hlavně taky hodně hýbu. Stále chodím na dlouhé procházky, cvičím v posilovně a plavu. Navíc si teď užívám i saunu a dokonce jsem začal cvičit klasickou jógu," prozradil pro ŽivotvČesku.cz.

Býval známý svou enormní váhou, která mu sice překvapivě nepůsobila žádné vážné zdravotní problémy, ale v jeden čas přišel zlom – zkrátka chtěl změnu a rozhodl se pro životní transformaci, která možná na začátku nepůsobila tak věrohodně, jak ale ve finále měla. Někteří totiž jeho slova nebrali dostatečně vážně, ale nakonec všem vytřel zrak a především sám sobě dokázal, že na to má. I když se pro něj hubnutí a následné udržování váhy stalo něčím, co nemůže pustit z hlavy a jednoduše přestat řešit.

Po dramatickém úbytku váhy přeci jen nabral pár kilogramů, a tak na pár týdnů nasadil znovu striktní režim, který mu přinesl kýžený úspěch.

"Podařilo se mi zhubnout 12 kilo, zase jsem na té váze, jakou jsem měl předtím. Něco jsem totiž nabral. Chtěl bych mít zkrátka polovinu své původní váhy. Mám postavu hrušky, jsem spokojený se svým hrudníkem, nohama i ruce jsou dobré, ale stále mám uložený tuk v bocích, které mám širší. Píchám si speciální injekce na snížení chuti k jídlu a nejvtipnější na tom je skutečnost, že se bojím injekcí (směje se). Kvůli tomuhle jsem ale ochoten to udělat, protože mám velké problémy ovládat chutě na jídlo, které prostě miluju. Omezovat se v něm je pro mě hrozné peklo," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že logicky se musí držet i kalorického deficitu, bez kterého by žádné hubnutí nefungovalo, jak má.

"Pořád se hodně hýbu. Stále chodím na dlouhé procházky, cvičím v posilovně a plavu. Navíc si teď užívám i saunu a dokonce jsem začal cvičit klasickou jógu. Ale vždycky po nějaké době určité rutiny přijde samozřejmě stagnace, a proto jsem se snažil pak vždycky vymyslet něco jiného. Musím říct, že mě tělo naštěstí docela poslouchá a vím, co dělat, jak se pohybovat… je to vážně matematika. Za poslední dobu jsem si ale trochu rozházel metabolismus, takže to musím postupně srovnat," popsal pro ŽivotvČesku.cz známý režisér, jak pokračuje jeho hubnoucí cesta, která započala v minulém roce.

Stále dodržuje i několikadenní vážení, které je pro něj důležité v tom, aby poznal, jak na něj které jídlo nebo potravina působí. "Na váhu stoupnu tak čtyřikrát za den a opravdu to potřebuju, abych se lépe orientoval. Teď si dopřeju asi všechno, klidně se dám i dort nebo něco kaloričtějšího, ale vždycky musí následovat kompenzace, u mě pohybovou aktivitou. A samozřejmě si nedám nějakou nálož několikrát za den, ale pouze jednou. Pak už jím hodně odlehčeně a opravdu se musím jít zapotit pohybem, jinak by mi to bylo líto a hlodalo by mě svědomí," dodal Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.