Náhrada za Moniku. Babiš bude muset ukázat novou partnerku, aby pokračoval v seriálu, míní expert

Monika Babišová a Andrej Babiš
Monika Babišová a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2024

Komentář: Pro některé fanoušky Andreje Babiše to pravděpodobně byla velmi nepříznivá zpráva, když minulý pátek předseda hnutí ANO oznámil, že se rozcházejí s manželkou Monikou. Politik totiž tu a tam na sociálních platformách prezentoval své soukromí, potažmo rodinu. I díky tomu dokázal nahnat do určité míry politické body a popularitu, uvedl to pro ŽivotvČesku.cz politolog z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) Josef Mlejnek, který se zároveň domnívá, že »seriál Babišovi« v jedné lince končí, navázat však může »nová série«. A to v okamžiku, když expremiér představí novou partnerku. Ostatně redakce má nepotvrzené informace, že Babiš již není sám.

Kdo sleduje sociální profily Andreje Babiše, ví, že mimo kritiky vlády, vlastní politické prezentace a dalšího podobného obsahu politik někdy promlouvá i o svém soukromí - zejména pak rodině. Pokud jde však o prezentaci, do níž »zatahoval« manželku Moniku, s oznámeným rozchodem je spíše nepravděpodobné, že by »seriál Babišovi« v této dějové lince nějak významně pokračoval.

"Nechci spekulovat, jaký vliv může mít rozchod Andreje Babiše na voliče hnutí ANO, ale myslím si, že zásadní ne. Bude ale záležet, jak to u něj bude dál, a to v rámci prezentace jeho soukromí," uvedl pro ŽivotvČesku.cz ostřílený politolog Josef Mlejnek.

Podle zkušeného odborníka se politikovi s rozchodem částečně zúžil prostor pro manévrování v rámci prezentace témat mimo politiku - zejména pak manželky Moniky, která je nepochybně u části voličského spektra hnutí ANO poměrně populární. To může teoreticky do nějaké míry snížit zájem o Babišův obsah na sociálních platformách. Tedy pokud expremiér na »první sérii rodinného seriálu Babišovi« nenaváže takzvaně druhou řadou.

"Otázka tedy zní, zda představí novou partnerku, či ne. To znamená, že tady nejde o manželku Moniku samotnou, ale když teď oznámil rozchod, tak se mu zúžil manévrovací prostor, jak prezentovat nějaký osobní život. V prezentaci byla jeho choť důležitá, a to ve smyslu, co upekla, že ji vyšupával na Velikonoce. V tom dochází na omezení. On pro politické body potřebuje prezentovat nějaké osobní rodinné zázemí, to znamená, že patrně bude muset představit nějakou novou partnerku, uvidíme. Babiš potřebuje dále pokračovat v soukromé linii na sociálních sítích, v tom je poměrně úspěšný, de facto jde o takový seriál Babišovi. Takže teď bude muset přejít na nový scénář a představit někoho jiného," dodal pro ŽivotvČesku.cz jeden z nejvyhledávanějších českých politologů.

Babiš a jeho manželka Monika se rozcházejí po přibližně 30 letech vztahu a nedovršených sedmi letech manželství. Společně mají dvě již dospělé děti - dceru Vivien a syna Frederika. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.