Nákaza nepřestává řádit: Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý byl pozitivně testovaný na covid-19

Jaroslav Šilhavý má koronavir.
Jaroslav Šilhavý má koronavir.
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Zdá se, že koronavir se začíná alarmujícím způsobem šířit. Jaroslav Šilhavý (58), kouč naší fotbalové reprezentace, se zařadil mezi známé osobnosti, který s ním má osobní zkušenost. Byl totiž testován s pozitivním výsledkem na covid-19.

Koronavir zasáhl mimo jiné mnoho zpěváků, herců nebo třeba sportovců. Jedním z nich je také trenér Jaroslav Šilhavý, u něhož nákazu covid-19 prokázaly pondělní testy. I když se u něj neprojevovaly žádné příznaky, preventivně se nechal otestovat. V současné době dodržuje domácí léčbu a především karanténu, ve které stráví několik následujících dní. Prozatím ho nahradil ve funkci asistent trenéra Jiří Chytrý, jak uvedl na Twitteru ředitel PR oddělení Michal Jurman (38).

Šilhavý měl přitom vést český národní tým při zápase se Skotskem, který ho čeká. V reprezentaci bude celkem 23 hráčů, ale nebude mezi nimi jeden z fotbalistů, jehož jméno zatím asociace nechtěla zveřejnit. Stejně jako u hlavního trenéra u něj byl pozitivní výsledek na koronavir.

Po úspěšném zápase s Izraelem je tak česká fotbalová reprezentace před dalším utkáním se Skotskem v Lize národů oslabena. Ale i tak bude tým naplno bojovat a není pochyb, že do toho dá maximum. Snad se jim budou zdravotní komplikace vyhýbat velkým obloukem a Jaroslav Šilhavý bude brzo zase v pořádku, aby mohl znovu převzít vedoucí post.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.