Nakažený Václav Klaus by si léčbu sám platit neměl. Andor Šándor říká, že plno jiných lidí také riskuje

Bezpečnostní expert Andor Šándor
Bezpečnostní expert Andor Šándor
Foto: Se svolením Andora Šándora
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 2. 2021

Bývalý prezident Václav Klaus (79) odmítal nosit roušku a nyní má covid-19. Ministr vnitra Jan Hamáček (42) mu vzkázal, že by si měl sám platit léčbu. S tím nesouhlasí Andor Šándor (63). "Podívejte se, kolik lidí tady chodí otylých, kolik lidí kašle na své zdraví. A také po nich nikdo nechce, aby si platili léčbu," uvedl Andor Šándor pro ŽivotvČesku.cz.

Václav Klaus starší se hrdě hlásil k antirouškařům, ale nyní má nemoc covid-19. Část veřejnosti to bývalému prezidentovi škodolibě přeje.

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček reagoval tak, že by si bývalý prezident měl sám platit léčbu. "Přeji mu brzké uzdravení, ale náklady na péči bych mu s chutí naúčtoval," napsal Jan Hamáček na svém Twitteru.

To ale není možné, protože by to z hrazené zdravotní péče vyloučilo všechny ty, kteří dobrovolně hazardují se svým zdravím. Jsou tu totiž i jiné nemoci, než je covid-19.

"To, že exprezident chodil bez roušky, mohlo být pro řadu lidí výzva, aby na to kašlali. Na druhou stranu přát mu nějaký moribundus, je odporné. Vyjádření ministra vnitra, že by si tedy léčbu měl zaplatit sám, je také odporné. Podívejte se, kolik lidí tady chodí otylých, kolik lidí kašle na své zdraví... A také po nich nikdo nechce, aby si platili léčbu. Bývalý prezident se do toho dostal sám svou lehkovážností. Ale kolik lidí je tady v té zemi lehkovážných ke svému zdraví? Takže mu zbývá popřát, aby se z toho brzo uzdravil. A jestli změní či nezmění názor na covid, tak to neumím předjímat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor.

Václav Klaus ve středu veřejnosti vzkázal, že se mu daří lépe. "Cítí se lépe, než se cítil včera. Nejsem lékař, takže se zdráhám to více komentovat. Ale říkal mi, že se cítí lépe," uvedl mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.