Nakažených přibude, roušky jen tak nesundáme," míní epidemiolog Roman Prymula

Roman Prymula
Roman Prymula
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2020

Roušky nebo jinou ochranu přes ústa a nos budeme zřejmě ještě nějaký čas nosit. Je o tom přesvědčen náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula.

"Pokud rozvolníme procesy, lidé by na sebe neměli dýchat, případně, pokud jsou nemocní, vykašlávat virus, a k tomu ty roušky slouží. Proto si myslím, že jde o dlouhodobou záležitost. Určitě jde o měsíce," uvedl Prymula v rozhovoru pro portál Novinky.cz s tím, že přesně neví, jak dlouho, ale rozhodně nepůjde o krátkou dobu.

Prymula je dále přesvědčen, že v následujících týdnech se dočkáme růstu počtu nakažených. "Je iluzorní předpokládat, že rozvolnění nepovede k vůbec žádnému navýšení případů," míní Prymula, který v minulosti v rozhovoru pro DVTV také tvrdil, že populace by se měla promořit.

Povinnost platí měsíc

Povinnost mít zakrytá ústa a nos platí měsíc. Na konci března začala platit výjimka pro děti do dvou let a řidiče, kteří jedou v autě sami. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch mluvil také o tom, že zakrytá ústa a nos nemusí mít běžci nebo cyklisté, kteří budou sami v lese, samotné nařízení jeho resortu s tím ale nepočítá

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.