Nákupy ve svátek 17. listopadu: Očekáváme větší nápor i kvůli systému PES. Lidé se budou chtít zásobit, uvedla mluvčí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Úterý 17. listopadu připadá na významný státní svátek, kdy si Češi připomenou Den boje za svobodu a demokracii. Zároveň bude také volný den, který lidé tentokrát mohou využít k nakupování mimo jiné i na blížící se vánoční svátky. Pro ŽivotvČesku.cz uvedla mluvčí jednoho z největších obchodních řetězců u nás, jak jsou připraveni na zvýšený zájem lidí a také jaká bezpečnostní a hygienická pravidla jsou u nich zavedena s ohledem na ochranu zdraví zákazníků.

Vzhledem k listopadovému svátku a s ním souvisejícím volnu mají lidé možnost navštívit obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečných. I z toho důvodu se očekává zvýšený zájem zákazníků a vyšší návštěvnost v supermarketech a hypermarketech. Stále však platí otevírací doba do 20.00, jak nařizují aktuální vládní opatření. Předpokládá se, že lidé budou během dne státního svátku opravdu nakupovat více?

"Zvýšený počet zákazníků zaznamenáváme v podstatě od té doby, co bylo vyhlášeno nařízení zavřených nedělí a zkrácené otevírací doby pouze do 20.00. Většinou jsou silnější pátky, soboty a pondělky i vzhledem k tomu, že lidé dost vaří doma a jsou zavřené restaurace. Ten nárůst tam je zhruba 18 procent. Zatím jsme v tomto stavu nezažili svátek, kdy by bylo otevřeno, protože 28. října jsme měli zavřeno. Určitě očekáváme větší nápor i kvůli tomu, že se lidé nyní dozvěděli o PSOVI (Protiepidemický systém ČR, pozn. red.), o tom, že v nejbližší době bude omezen počet lidí na ploše hypermarketů a supermarketů na 15m2 jedna osoba. I to by mohlo lidi motivovat k nakupování a třeba i tomu, aby se chtěli trochu zazásobit, ale zatím je to pouze teorie, uvidíme po svátku," uvedla tisková mluvčí obchodního řetězce Globus Lutfia Volfová pro ŽivotvČesku.cz.

"Máme vše, co nám nařizuje vláda a nad rámec toho ještě dezinfikujeme nákupní vozíky a koše po každém jednom zákazníkovi. Kromě toho informujeme, jak je potřeba dodržovat rozestupy a hygienické chování. Nabízíme jednorázové rukavice a dezinfekce, rozestavěli jsme i naši prodejní plochu tak, abychom umožnili ještě větší rozestupy mezi zákazníky. Na všech pokladnách a kioskách máme nainstalovaná plexiskla, abychom chránili nejen naše zákazníky, ale také i naše kolegy na hypermarketech. Takže těch opatření je mnoho a situace je dynamická, proto se přizpůsobujeme za pochodu," řekla Volfová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.