Napadení reportéra řeší policie. Televize předala videozáznam kriminalistům. Vyjádřil se agresivní vlekař

Záběry z napadení reportéra
Záběry z napadení reportéra
Foto: Archiv TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 2. 2021

Česká republika je ve válce s koronavirem, přesto se najdou jedinci, kteří vládní nařízení obchází či ignorují. V Čenkovicích na Orlickoústecku byl v sobotu v provozu vlek. Když si lyžaře začal natáčet televizní štáb, došlo k napadení reportéra. "Od televize jsme si vyžádali záznam a napadení vyšetřujeme," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Markéta Janovská.

Epidemie koronaviru si v České republice vyžádala více než 16 tisíc obětí. V nemocnici s nemocí covid-19 leží na začátku února více než 5000 lidí. Situace v Česku je alarmující, ale přesto se najdou lidé, kteří se vysmívají zdravotníkům i epidemiologům a vládní nařízení porušují.

Na spuštěný vlek o víkendu upozornila televize Nova. V provozu byl vlek v Čenkovicích na Orlickoústecku. Kameramanovi bylo bráněno v tom, aby točil, jak dochází k porušování vládních nařízení. Došlo také k napadení reportéra. Z incidentu vznikl videozáznam, který si vyžádali k posouzení policisté.

"Šetříme to z úřední povinnosti, protože jsme viděli tu reportáž televize Nova. Reportér ani kameraman z místa nic nehlásili. Řešíme neoprávněný provoz vleku a řešíme konflikt mezi osobami. Oficiální cestou jsme si vyžádali záznam, který televize natočila. Pak ztotožníme osoby a musíme je vyslechnout. Pak rozhodneme, zda je to přestupek proti občanskému soužití či výtržnictví," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí policie Pardubického kraje Markéta Janovská.

Ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska redakci ŽivotvČesku.cz potvrdil, že policie se na televizi obrátila a napadení štábu vyšetřuje.

Vláda nekompromisně rozhodla o tom, že provoz vleků bude uzavřen, v sobotu v Čenkovicích na Orlickoústecku si s tím provozovatel ale hlavu nedělal. Naopak avizoval, že se bude jezdit. Po reportáži v Televizních novinách o spuštěném vleku se zvedla vlna rozporuplných reakcí. V současnosti lidé reportérovi nejsledovanější tuzemské televizní stanice na sociálních sítích navíc vyhrožují násilím. "O dalším postupu, jak se k napadení postavíme, rozhodneme v pondělí," řekl pro ŽivotvČesku.cz o napadení štábu televize ředitel zpravodajství TV Nova Kamil Houska.

Na facebookové stránce SKI areálu Čenkovice se k incidentu vyjádřil také muž, který vlek provozuje. "S panem reportérem Brzkem mám zkušenost, že před osmi lety o mně natočil tendenční reportáž, tak jsem s ním nechtěl točit už další věci," uvedl muž, který patřil v televizní reportáži k těm nejagresivnějším. Provozovatel vleku také tvrdí, že televizní reportér se nacházel na soukromém pozemku.

Podle televizního záznamu ale vše nasvědčuje tomu, že reportér vykonával v areálu svou práci a za to byl fyzicky napaden lidmi, kteří porušovali vládní nařízení, která mají pomoci k zastavení nebezpečného viru. Policie bude areál v Čenkovicích kontrolovat častěji. Nesmí se opakovat sobotní scénář, kdy to vypadalo, že v Čenkovicích o vládním nařízení nikdy neslyšeli.

Od konce prosince 2020 se v Česku proti covidu-19 očkuje. Podáno bylo za celou dobu očková...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu