Napadne 10 centimetrů sněhu. První adventní víkend přinese bílou pokrývku. Dagmar Honsová upřesnila, kde se dočkají

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 11. 2021

Poslední listopadový týden se pomalu dostává do své druhé poloviny a ještě ve čtvrtek budou meteorologové skloňovat inverzní charakter počasí. "Bude zataženo nízkou oblačností a mlhavo, ojediněle s mrznoucím mrholením nebo slabým sněžením. Během dne místy polojasno. Ranní teploty mezi 2 až -2 °C, při malé oblačnosti -4 °C, odpolední teploty 1 až 5 °C, při malé oblačnosti až 8 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Hosnová s tím, že poslední pracovní den na východě území napadne až 10 cm sněhu.

V pátek počasí v České republice začne ovlivňovat frontální rozhraní, které přinese do východní poloviny území vydatnější srážky, které budou postupně od 300 m nad mořem sněhové a vytvářet se bude až deseticentimetrová pokrývka mokrého sněhu.

"Bude zataženo, od jihovýchodu s deštěm, od vyšších poloh se sněžením, postupně během dopoledne sněžení od cca 300 m nad mořem. V severozápadní polovině území bude oblačno. Ranní teploty čekáme 2 až -3 °C, ty odpolední -1 až 3 °C. Z víkendu přinese více srážek neděle, od cca 300 metrů nad mořem to budou opět srážky sněhové," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová předpověď do dalších dnů.

Víkend bude v porovnání s předchozím hodně studený. V sobotu bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V neděli meteorologové očekávájí oblačno až zataženo, místy, zejména ve východní polovině území, sněžení, v nížinách přechodně déšť se sněhem. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.