Naposledy Eva Jurinová vychválila kamaráda Martina Severu. Stárnutí mu sluší, vysekla mu poklonu

Eva Jurinová s kolegou Martinem Severou
Eva Jurinová s kolegou Martinem Severou
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 1. 2021

Ve věku 67 let zemřela Eva Jurinová, která se nejvíce proslavila v televizní dvojici se Zbyňkem Merunkou (70). Ale pamětníci moc dobře vědí, že charismatická moderátorka tvořila nejprve dvojici s Martinem Severou (64) na nejsledovanější tuzemské komerční televizní stanici. O něm a jeho vzhledu naposledy promluvila pro ŽivotvČesku.cz. "Musím rozhodně uznat, že mu stárnutí velmi sluší," řekla na konci loňského září.

Martin Severa je i dnes jako zralý šedesátník osobnost, která se zapsala do televizních dějin coby moderátor. Čas běží všem stejně a přesto, že moderátor přirozeně zestárl a oholil svůj tak typický knír, vypadá pořád velmi dobře. Na usměvavého »zprávaře« pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala jeho kolegyně Eva Jurinová naposledy v minulém roce na konci září.

"Můj dvorní parťák byl Zbyněk Merunka, ale než jsme spolu začali pracovat, tvořila jsem přibližně půl roku moderátorskou dvojici s Martinem Severou, který je velký profesionál a měl rád příjemné a milé ženy. Dostával hodně obdivných dopisů a byl na to pyšný. Následně jsme se v roce 2012 setkali v jiné televizi coby moderátoři a musím rozhodně uznat, že mu stárnutí velmi sluší. Co teď dělá přesně nevím, ale slyšela jsem, že pracuje pro nějakou agenturu," řekla tehdy Eva Jurinová pro ŽivotvČesku.cz a svému někdejšímu kolegovi vysekla, jak u ní bývalo zvykem, nekritickou a upřímnou poklonu.

Eva Jurinová se nejvíce proslavila jako moderátorka zpravodajské relace v TV Nova. Po odchodu z nejsledovanější tuzemské komerční stanice se stala mluvčí motolské nemocnice, kde působila 11 let. Jako novinářka vybavená skvělými rétorickými schopnostmi předávala zkušenosti mladým moderátorům. Její hlas také provází cestující v pražském metru, Jurinová namluvila hlášení pro linku B.

Dne 3. ledna 2021 bohužel čas přívětivou ženu a velkou profesionálku dostihl definitivně. Poslední rozloučení se konalo ve středu. "S mojí milovanou Evičkou jsme se rozloučili v úzkém rodinném kruhu," uvedl manžel Václav Jurina.

Novinářka, moderátorka a lektorka Eva Jurinová odešla dne 3. ledna po dlouhé a těžké nemoc...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu