Národem milovaná Marta Kubišová poprvé promluvila od náročné operace střev. Jsem stále na kapačkách, přiblížila ohledně svého stavu

Zpěvačka Marta Kubišová
Zpěvačka Marta Kubišová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2022

Minulý týden skončila zpěvačka Marta Kubišová (79) v péči chirurgů poté, co u ní došlo k akutní perforaci neboli protržení střev. Operace dopadla naštěstí dobře a signatářka Charty 77 se z ní v nemocnici Na Homolce postupně zotavuje. Pro ŽivotvČesku.cz exkluzivně od operace promluvila. Odpověděla na dotaz, jak jí je a zda už ví, kdy ji pustí lékaři domů. Plánované koncerty k jejímu letošnímu jubileu by neměly být ohroženy.

Herečku a zpěvačku do nemocnice nepřivedlo horké počasí ani covid-19, ale nebezpečná perforace střeva, což je jeho protržení. Bez okamžité operace může tento stav skončit i smrtí pacienta.

Zpěvačka se naštěstí do péče lékařů dostala v čas a nutný zákrok v polovině minulého měsíce neprodleně podstoupila. O tom, jak se momentálně cítí, promluvila z nemocničního lůžka.

"Cítím se lépe, to víte, že ano. V nemocnici ale ještě zůstanu, jsem stále na kapačkách. Vůbec nevím, kdy mě pustí," řekla unaveným hlasem pro ŽivotvČesku.cz oblíbená umělkyně, která ukončila kariéru před pěti lety. V roce 2016 jí pak vyšlo poslední album s názvem Soul.

Letos oslaví zpěvačka osmdesáté narozeniny a k významnému jubileu plánuje odehrát čtyři velké koncerty s názvem Noc s legendou Martou Kubišovou. První se má konat 22. září v Praze v kině Lucerna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.