Nasazená rouška v bazénu? To ještě musíme doladit, přiznal Roman Prymula

Roman Prymula
Roman Prymula
Foto: reprofoto ČT
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2020

Pokud se nezhorší epidemiologická situace, od 25. května budou moct přivítat návštěvníky také bazény. Jak to tam bude s rouškami? Ke stejnému datu už nebude povinné nosit je venku, avšak za dodržení podmínky, že od sebe budou tři a více lidí, kteří nejsou příbuzní, vzdáleni přinejmenším na dva metry.

Hlavní epidemiolog Roman Prymula přiznal, že přesné řešení ještě na stole není, v nošení roušek u vody ale smysl nevidí.

"Pravidla stanoví skupina, ale těžko se dá představit, že budou lidi chodit do bazénu s rouškou. Roušky uvnitř by měly být u pohybu po vnitřních prostorách, ale to se bude muset doladit," řekl Prymula webu Novinky.cz.

Problém není voda

Za předpokladu, že se budou roušky neustále sundávat a nasazovat, je podle Prymuly nesmysl je u bazénů nařizovat. "Skutečně to tam ani smysl nemá. Častěji by se sundávaly, než nosily," podotkl.

Bude ale potřeba vymyslet, jak zajistit hygienickou bezpečnost v situacích, kdy se budou lidé mimo vodu po areálu a třeba si kupovat občerstvení. "Ve vodě určitě problém není, ale jde spíše o prostory kolem," řekl Prymula. Pravidla by vláda měla v dohledné době představit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.