Nastane unikátní zatmění Slunce. Období může přinést zlobu i frustraci, říká vědma Helen Stanku

Pixabay
Slunce – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 6. 2021

Ve čtvrtek 10. června bude možné pozorovat částečné zatmění Slunce. Maximum nastane ve 12:39 hodin, kdy Měsíc bude zakrývat zhruba jednu pětinu slunečního disku. Vědma Helen Stanku popsala, jaký vliv bude mít úkaz na citlivé jedince. "Toto období se vyplatí využít proto, abychom si do života přilákali svěží energii proudícího života a zdraví. Někdy však také probouzí i horší stránky života - zlobu, frustraci, závist," popsala pro ŽivotvČesku.cz Helen Stanku.

Nebeský úkaz vyvrcholí ve čtvrtek ve 12:39. Část tmavého měsíčního disku se před slunečním kotoučem bude vyskytovat v době mezi 11.44 až 13.36 hodin letního středoevropského času. Jev, který mohou lidé pozorovat pokud oblohu nezatemní mraky, vzniká v okamžiku, kdy Měsíc je ve fázi novu, tedy zatmění se setkává s novoluním.

"Novoluní tradičně vnímáme jako nový start. Do života totiž přichází něco nového. Pokud se tento fakt propojí se vzdušným znamením Blíženců, pomůže nám to v oblasti mluvení, komunikace, učení se sjednávat milostných dostaveníček a plánování cest. Je to magie nových začátků. Je to čas plný nových známostí, radosti, nových nápadů a zábavy. Toto období se vyplatí využít proto, abychom si do života přilákali svěží energii proudícího života, zdraví a sluneční paprsky. Někdy však také probouzí i horší stránky života - zlobu, frustraci, závist. Ale i to v důsledku může přinést něco pozitivního. Ukáže to totiž, s kým trávit čas už nechcete, jak žít nechcete a co dělat nechcete. Až vám něco začne opravdu vadit, nastala ta správná chvíle to změnit. Dokud v tom nepříjemném setrváváte a stále si nacházíte spoustu důvodů (výmluv) proč v tom, co vás štve jste, pak ještě karma není uzavřena. Když už ale opravdu máte dost, změňte to a pohlídejte si, abyste se již do podobných situací nedostali. Pak je karma uzavřena a pro to je období zatmění na změny naprosto ideální. Počítejte s tím, že vás někteří lidé budou štvát víc, než jindy. Věřte svému hněvu a někdy i jeho jiným projevům. Bolesti hlavy či břicha ukazují prstem na to, co vás frustruje, dráždí a s kým se rozejít," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz uznávaná vědma a kartářka Helen Stanku.

Červen je šestý měsíc gregoriánského kalendáře v roce, má 30 dní a kolem 21. června začíná...

Znamení Blíženců je symbolem inteligence, aktivity, umění se přizpůsobit změnám a využitím příležitostí. "Toto znamení umí lidi učit i řídit. V negativním smyslu vnáší chaos a lehkomyslnost. A taky se rádo mstí tak, aby si toho nikdo nevšiml. Blíženci žijí spíše přítomností a budoucností. Takže rychle zapomínají na minulost," přidala svůj pohled respektovaná vědma.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu