Natálie Kočendová dojemně zavzpomínala na nenarozeného syna. Psycholog popsal, kdy ženu přebolí ztráta miminka v těhotenství

Natálie Kočendová
Natálie Kočendová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 9. 2022

Před dvěma lety potkala modelku Natálii Kočendovou (22) tragédie, jakou by nechtěla zažít žádná nastávající maminka. V šestém měsíci těhotenství přišla o syna. Jeho ztrátu nesla velmi těžce, naštěstí našla oporu v rodině a tehdejším partnerovi Lukáši Vlačuhovi, který je známý pod pseudonymem Laky Royal. Miss International Czech Republic 2020 na sociální síti zavzpomínala na den, který jí změnil život. Psycholog následně pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jak dlouho trvá se s takovou situací vyrovnat, a řekl, proč ji mnoho párů nezvládne společně překonat.

V pátek zveřejnila půvabná plavovláska na sociální síti Instagram příspěvek věnovaný smutné události, která se stala před dvěma lety, když přišla o nenarozené dítě. "Chybíš mi, Nathánku. Rok zpět bych napsala, že jsem zdrcená.. Ano, neskutečně mě to bolí… Ale dnes bych Ti chtěla poděkovat za vše, co jsi mi dal, a co jsi mě naučil. Miluji Tě," napsala emotivně rodačka z Karviné.

Že ji tragédie psychicky doslova srazila na kolena, potvrdila redakci už před časem. Naštěstí kolem sebe měla lidi, co ji podpořili.

"Já jsem na tom ze začátku byla opravdu hodně špatně, pořád jsem jen ležela v posteli a brečela. Potom se mě přítel snažil rozveselit, díky němu a rodině jsem to zvládla," popsala Natálie Kočendová pro ŽivotvČesku.cz.

Letos v červnu navíc následoval rozchod s dlouholetým partnerem, barberem Laky Royalem. Nyní se ale zdá, že se modelka s celou situací vyrovnala.

Podle psychologa Jeronýma Klimeše si prošla klasickým obdobím smutku. Následný rozchod v jejím případě nebyl překvapivý.

"Porucha přizpůsobení trvá tři měsíce až dva roky, což přesně odpovídá tomu, že už se se ztrátou smířila. Rozchod se dal čekat, delší vztah takovou tragédii většinou nedá, zvláště v jejím mladém věku," popsal proces po životní ráně pro ŽivotvČesku.cz odborník na lidskou duši.

Zároveň měl pro modelku i dobrou zprávu, že je načase zase začít naplno žít. "Nyní ji čeká vlastně druhé kolo - najít si partnera a pokusit se o miminko znovu," dodal pro ŽivotvČesku.cz s tím, že by kráska neměla dlouho vyčkávat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.