Natalie Portmanová prozradila, proč se bojí milostných scén. Nechci je hrát ani se líbat, říká

Natalie Portmanová nechce točit milostné scény
Natalie Portmanová nechce točit milostné scény
Foto: showpix.cz

Natalie Portmanová (39) vešla do velkého hereckého světa v pouhých 13 letech a od té doby její hvězda vždy zářila jen víc a víc. Ona jako osobnost ale podle vlastních slov přišla o jiskru, jakmile si začala uvědomovat, jak s ní bylo v Hollywoodu coby s dívenkou zacházeno. Nyní chce, aby na ní bylo pohlíženo s respektem.

Leon, Nelítostný souboj, Goyovy přízraky, Jackie. V těchto a dalších filmech si publikum oblíbilo Natalii Portmanovou, které se podařilo prorazit už ve 13 letech. Dříve to považovala za úspěch, dnes na část dětství strávenou v Hollywoodu nevzpomíná v nejlepším.

V roce 1996 hrála Natalie ve filmu Nádherný holky, kde se ujala role třináctileté dívky, jež si začala s výrazně starším mužem. Postupem času začalo Portmanové docházet, že takové vztahy nejsou zdravé a neměly by mít v televizní tvorbě prostor.

Dnes si Portmanová myslí, že z ní už v dětství dělali filmoví producenti sexuální symbol. "Když jsem nad tím začala přemýšlet a pustila jsem si to k tělu, vzalo mi to mou vlastní sexualitu, mou jiskru," řekla v rozhovoru s hercem Daxem Shepardem pro jeho podcast Armchair Expert.

S uvědoměním přišel i strach. "Abych se cítila bezpečně, tak jsem se začala chovat velmi umírněně, řekla bych až konzervativně. Nechci, aby se na lidé koukali s odporem, chci cítit určitý respekt v pracovním prostředí," připustila herečka, která se snaží svou ochrannou zeď zbořit.

Natalie Portmanová se dnes pro svůj dobrý pocit snaží vyhýbat odvážnějším rolím. "Nechci hrát moc milostných scén nebo takových, ve kterých se s někým líbám. Když takové nenatáčím, opravdu mi to pomáhá a cítím se lépe," doplnila v rozhovoru.

Ode dneška se nesmějí prodávat psi a kočky ve zverimexech a na veřejných prostranstvích. C...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.