Reklama:

Nečekat na nic, okamžitě konat a aktivovat článek 66 ústavy, říká Karel Schwarzenberg o vážném stavu prezidenta

Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg
Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 10. 2021

Dopis od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), který byl reakcí na žádost ohledně informací týkající se zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana (77), přinesl zásadní fakta. Během tiskové konference, která byla svolána předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (61), uvedl, že lékaři popsali, že hlava státu v současné době není schopna plnit své ústavní povinnosti a prognóza zůstává nadále nejistá. "Rozhodně nečekat na 8. listopad, nevidím důvod. Je nutné aktivovat článek 66 ústavy," řekl Karel Schwarzenberg (83) pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Ústřední vojenská nemocnice, kde je od minulé neděle hospitalizován prezident Miloš Zeman na oddělení ARO kvůli vážným zdravotním komplikacím, vynesla jasný verdikt. Na žádost předsedy Senátu Miloše Vystrčila odpověděla dopisem s informací o závažnosti zdravotního stavu hlavy státu. Podle jeho znění mu podlomené zdraví neumožňuje v následujících týdnech plnit ústavní funkce a jeho prognóza zůstává velmi nejistá.

Podle slov prvního místopředsedy vlády Petra Nečase v letech 2010 až 2013 Karla Schwarzenberga není prostor na cokoli čekat a musí se ihned jednat bez ohledu na svolanou schůzi Sněmovny v souvislosti s jednáním o sestavení nové vlády, jejíž datum určil Miloš Zeman na pondělí 8. listopadu.

Reklama:

"Je-li opravdu neschopný, tak je nutné aktivovat článek 66 ústavy. Když nemocnice potvrdí, že není schopný, tak bychom z toho měli vyvést konsekvence. Rozhodně nečekat na 8. listopad, nevidím důvod," řekl pro ŽivotvČesku.cz k vyjádření předsedy Senátu v souvislosti s obdrženým dopisem od ředitele Ústřední vojenské nemocnice.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: