Reklama:

Nechodit do barů a restaurací. Vojtěchovo ministerstvo radí, co nedělat na dovolené

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Archiv Adama Vojtěcha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 8. 2020

Ministerstvo zdravotnictví v čele s ministrem Adamem Vojtěchem vydalo doporučení k cestování do přímořských oblastí. Jde o prevenci zejména z důvodu, aby do Česka nebyla »zatažena« nákaza koronavirem, který způsobuje onemocnění COVID-19.

Reklama:

Ministerstvo zdravotnictví je v otázce bezpečnosti velmi striktní a aktivní. To je patrně důvod, proč vydalo doporučení pro Čechy, kteří vyrazí na pobyt u moře.

Reklama:

Jako prevenci před nákazou onemocněním COVID-19 radí vyhýbat se barům a restauracím nebo dodržovat rozestup aspoň dva metry i na pláži. Od začátku července se pravděpodobně v zahraničí nakazilo zhruba 140 lidí. Za stejnou dobu bylo v ČR pozitivně diagnostikováno asi 5000 nových případů.

Přesné znění doporučení ministerstva zdravotnictví:

  • Vyhýbejte se místům, kde se kumuluje vysoký počet osob ve vnitřních prostorách (bary, restaurace, noční podniky atd.) a raději zůstaňte na čerstvém vzduchu.
  • Dodržujte bezpečnou vzdálenost, alespoň 2 metry, od cizích osob, a to jak ve vnitřních prostorách, tak i ve venkovních (restaurační zahrádky, pláže).
  • Při cestách hromadnou dopravou, pokud možno používejte roušku či jiný prostředek ochrany úst a nosu.
  • Dodržujte zásady hygieny rukou, v případě, že nemáte po ruce dezinfekční prostředek umyjte si ruce pečlivě mýdlem a teplou vodou, a to zejména před jídlem či po cestě hromadnou dopravou atd.
  • Pokud jsou v konkrétní zemi jiné nebo přísnější podmínky, důrazně doporučujeme je dodržovat!

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: