Nedal jim šanci: Žhář Zdeněk K. popsal, co udělal, když přišel před byt, kde zemřelo 11 lidí

Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Foto: Archiv ŽivotvČesku / Archiv HZS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, polil je a zapálil. Tak vysvětlil své počínání v paneláku v Bohumíně Zdeněk K., který svým činem připravil o život 11 lidí včetně tří dětí. Policie ho obvinila a hrozí mu doživotní odnětí svobody.

Zdeněk K., který řešil tím, že zapálil byt v 11. patře v Bohumíně, rodinné spory, si vyslechl obvinění. "Obviněn byl ze zvlášť závažného zločinu vraždy a z obecného ohrožení,” řekl dozorující státní zástupce Michal Król.

Státní zástupce dále doplnil, jak muž čin provedl. "Uvedl, že koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, ty polil a následně je zapálil. Zatím nelze určit, kolik hořlaviny se takto dostalo dovnitř, to bude předmětem vyšetřování," pokračoval.

Šlo o akt pohrůžky

Po zadržení se muž k činu přiznal. Policistům se snažil vysvětlit, proč byt zapálil. „Co se týče jeho postoje, tak ještě v postavení podezřelé osoby uváděl, že šlo o jakýsi akt pohrůžky. Tvrdil, že nechtěl nikomu ublížit. Druhá věc je, zda mluví pravdu,“ upřesnil Król, kterého citoval portál Novinky.cz.

Muži, který je nyní v nemocnici, hrozí doživotí. V nemocnici jsou i lidé, kterým se před plameny podařilo uniknout. Stav dvou z nich je vážný - oba leží na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Jeden je navíc připojen na plicní ventilaci,“ uvedla pro Českou televizi mluvčí ostravské nemocnice Petra Petlachová s tím, že hospitalizováni jsou ještě dva další zranění, kteří jsou mimo ohrožení života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.