Vzal hořlavinu, pak škrtl... Zdeněk K. (54) vraždil z partnerské msty, říkají sousedé. Jeho syn měl před svatbou

Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Zdeněk K. připravil jedenáct lidí o život.
Foto: Archiv ŽivotvČesku / Archiv HZS
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Co způsobilo, že žhář Zdeněk K. (54) v sobotu večer za pomoci hořlaviny zapálil byt v panelovém domě v Bohumíně, ve kterém se nacházela jeho bývalá žena, třicetiletý syn, snacha, vnuk, je podle sousedů jasné. Šlo o dlouhodobé partnerské neshody a mstu.

Podle České televize, která na místě zjišťovala podrobnosti o případu, který skončil smrtí jedenácti lidí včetně tří dětí, hlavním motivem muže, který zapálil bytovou jednotku v panelovém domě, byly neshody se svou bývalou ženou.

Názory na muže, který připravil své blízké o život, se různí. Zdeněk K. do bytu přišel s hořlavinou v ruce, nejspíš z důvodu, aby se pomstil za to, že se od něj rodina odloučila. Lidé z Bohumína, kteří ho znají, o něm pak mluví jako o podivínovi, ale také jako o sympaťákovi.

Zdeněk K. pracoval na bohumínském dopravním terminálu. „Všichni kolegové jsou z toho v šoku. Měli jsme ho za úplně normálního chlapa,“ uvedl pro Novinky.cz jeho nadřízený.

Jeho syn, kterého připravil žhář o život, měl údajně měsíc před svatbou se svou přítelkyní, se kterou měl dítě školního věku.

Rodina nebyla bez problémů

Podle některých sousedů z domu nešlo o rodinu, která by patřila k těm klidnějším. „O mrtvých jen dobře, ale byla to divná partaj. Pořád se řešily nějaké stížnosti, pořád tam popíjeli nebo něco oslavovali. Jeho táta za nimi občas chodil. Že mezi nimi panovala taková nenávist, mne dodnes ani ve snu nenapadlo,“ uvedl pro portál soused. Jiný soused naopak uvedl, že syn žháře byl »pohodář« a názory na něj se různí stejně jako na jeho otce.

V době, kdy se Zdeněk K. rozhodl pro pomstu, v bytě probíhala rodinná oslava. Přizváni byli i sousedé ze šestého patra domu. Msta muže pak připravila jedenáct lidí o život.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.