Zdeněk K. (54): Žhář, který popravil ohněm v panelákovém bytě 11 lidí kvůli rodinným sporům

Zdeněk K. má stát za žhářským útokem.
Zdeněk K. má stát za žhářským útokem.
Foto: Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

Českem otřásla tragédie, kdy příbuzný rodiny údajně Zdeněk K. (54) z panelového domu v Bohumíně úmyslně založil požár v bytě v 11. patře. Zemřelo celkem 11 lidí včetně tří dětí. V bytě, který byl úmyslně zapálen a jako akcelerátor byla použita hořlavina, žil syn muže Lukáš K. (†30) s rodinou.

Viděla jsem dva sedící lidi na parapetu, kteří hořeli. Následně jeden z nich skočil. Dále jsem se na to nemohla dívat,“ uvedla jedna ze sousedek pro Právo.

Celkem pět lidí se snažilo o únik před rychle se šířícím ohněm skokem z okna. Teplota uvnitř bytu musela připomínat peklo. Nedalo se kvůli zplodinám hoření pořádně dýchat. Lidem, kterým plameny odřízly únikovou cestu se zrychlil čas, šlo o vteřiny... Skok z 11. patra nepřežil nikdo. V bytě zemřelo dalších 6 lidí.

Dalších deset lidí, mezi nimiž byli i dva hasiči a jeden policista, bylo převezeno do nemocnice.

Mohly za vše rodinné spory

Muže - Zdeňka K., na jehož totožnost jako první upozornil portál Blesk a který zapálením bytu a použitím hořlaviny řešil rodinné spory, policie bezprostředně po jeho útoku zatkla. Aktuálně je v péči lékařů. Policie ho zatím kvůli jeho stavu nemohla vyslechnout. 

V době oslavy byli přítomni i sousedé ze šestého patra. Další svědectví lidí mluví o tom, že došlo k zapálení dveří. "Ten žhář měl polít benzínem dveře a zapálit vchod, aby se nikdo nedostal z bytu ven. Proto někteří uhořeli a jiní skákali z okna, nemohli vyjít ven, nedal jim šanci. Při zadržení policií se k tomu venku hrdě hlásil,“ uvedla další ze sousedek.

Požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín v sobotu krátce před 18:00. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.