Byt v Bohumíně zapálil otec jedné z obětí, uvedl svědek. Vše polil hořlavinou, zemřel jeho syn i bývalá žena

V paneláku v Bohumíně přišlo o život 11 lidí.
V paneláku v Bohumíně přišlo o život 11 lidí.
Foto: Archiv Rudolfa Koženýho
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

Podle výpovědi jednoho ze svědka události, stojí za smrtí jedenácti lidí otec jednoho z obyvatel bytu. Podle portálu Novinky.cz do bytu útočník údajně přišel s hořlavinou. Tu následně rozlil po bytě a zapálil.

Podle hasičů požár založil muž v bytě, kde žil jeho syn s přítelkyní. V době incidentu v bytě probíhala oslava. Na té byla i jeho matka, útočníkova bývalá žena. Vylití hořlaviny a založení požáru údajně předcházel konflikt.

V bytě zemřela bývalá manželka údajného pachatele, jeho syn s přítelkyní a také jeho vnuk. Podle svědka i sousedi ze šestého patra domu, kde hořelo.

"Nevím proč, ale od pohledu to byl takový podivín, znám ho z hospody, kam chodil,“ uvedl pro portál muž, který bydlí v panelovém domě, kde hořelo.

Podle dalšího souseda z domu, měl podezřelý mít před pár týdny incident u rybníku, kde údajně na někoho vytáhl pistoli. 

Podle všeho se muž po činu policistům, kteří ho zadrželi, přiznal. Při požáru přišlo v bytě šest lidí o život včetně dětí, dalších pět se snažilo svůj život zachránit skokem z okna domu z 11. patra. Následky skoku nikdo z nich nepřežil.

Muž se zhroutil

"Zatím jsme podezřelého muže nemohli vyslechnout. Stane se tak, až to jeho stav dovolí. Je ve zdravotnickém zařízení," uvedl pro Českou televizi ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Jednou z variant, a to nejpravděpodobnější, že podle všeho se muž psychicky zhroutil a byl umístěn na kliniku psychiatrie. Další z možností je, že si mohl zapálením bytu a použitím hořlaviny přivodit zranění. Zatím nikdo nechtěl tyto varianty s ohledem na vyšetřování upřesnit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.